کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۳۶۳
تاریخ خبر:

علت خروج علیرضا فغانی از قطر مشخص شد

علت خروج علیرضا فغانی از قطر مشخص شد

علیرضا فغانی امروز قطر را ترک کرد و به استرالیا برگشت. آیا او به‌خاطر تصمیم جنجالی علیه عراق اخراج شده یا...

علیرضا فغانی، با وجود بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا، شب گذشته مسابقات را ترک کرد و از امروز خود را آماده فصلی دیگر از زندگی ورزشی خود بعنوان یک داور خواهد کرد.او دیشب راهی استرالیا شد.

گفته می‌شود، علیرضا فغانی برای آرامش خانواده‌ خودش به استرالیا برگشته است.فغانی که یکی از داوران حاضر در جام ملت های آسیا بود به دلیل پخش آدرس محل زندگی‌ خود در استرالیا و انتشار شماره‌تلفن‌همراه‌ ایران و استرالیای خودش، برای آرامش روحی و روانی خانواده‌اش، با تصمیم رسمی AFC و فدراسیون استرالیا به این کشور بازگشته است.

تصمیم جنجالی علیرضا فغانی، داور دیدار عراق و اردن در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا در اخراج بازیکن عراقی، حاشیه های فراوان و انتقادهای زیادی را از سوی عراقی‌ها در پی داشت، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم داور خود حمایت و در بیانیه ای آن را تایید کرد.

در بیانیه AFC آمده است: کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص دریافت کارت زرد دوم ایمن حسین و کارت قرمز متعاقب آن توسط داور مسابقه علیرضا فغانی در دقیقه 77 دیدار عراق-اردن در جام ملت های آسیا 2023 قطر، سوالات متعددی دریافت کرد. AFC قصد دارد با ارائه تفسیری جامع از قوانین بازی و منطق پشت تصمیم داور به این سوالات پاسخ دهد.

تصمیم در زمین: کارت زرد اول 45+3 دقیقه (نشان دادن مخالفت با حرف و عمل)، کارت زرد دوم دقیقه 77 (به دلیل تاخیر زیاد در شروع مجدد بازی).

تصمیم به صدور کارت زرد دوم برای بازیکن شماره 18 عراق در دقیقه 77، ایمن حسین، بر اساس قانون 12 (خطاها و تخلفات - اقدام انضباطی: تاخیر) بود که به موجب آن داور باید به بازیکنانی که بیش از حد شروع مجدد را به تاخیر می اندازند، اخطار دهد. ایمن حسین پس از به ثمر رساندن گل در دقیقه 75، شروع مجدد بازی را بیش از حد به تاخیر انداخت. در جریان جشن‌های این بازیکن، داور سه بار به ایمن حسین اخطار جدی داد تا در نهایت کارت زرد دوم را به او نشان دهد. در این خصوص دومین اخطاری که به ایمن حسین صادر شد تصمیم صحیح داور بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به شدت از هواداران، رسانه‌ها و ذینفعان می‌خواهد که به تصمیمات اتخاذ شده توسط مسئولان مسابقه احترام بگذارند.

کدخبر: ۵۵۳۳۶۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر