کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۲۸۸
تاریخ خبر:

پیروزی کره جنوبی بر عربستان؛ مانچینی قهر کرد!

پیروزی کره جنوبی بر عربستان؛ مانچینی قهر کرد!

حساس‌ترین دیدار مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ را کره جنوبی از عربستان برد و به جمع هشت تیم برتر رقابت‌ها رسید.

تیم‌های ملی فوتبال عربستان و کره جنوبی از ساعت 19:30 امروز (سه‌شنبه) و در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا 2023، در ورزشگاه اجوکیشن سیتی مقابل هم قرار گرفتند که این بازی در ضربات پنالتی به برتری 4 بر 2  کره جنوبی مقابل عربستان انجامید. بازی در 90 دقیقه نتیجه‌ای جز تساوی یک - یک نداشت تا وقت‌های اضافه و در ادامه ضربات پنالتی تیم پیروز میدان را مشخص کند.

نیمه اول این مسابقه گلی در بر نداشت، اما با شروع نیمه دوم ورق برگشت و خیلی زود تیم عربستان روی اشتباه مدافعان کره در دقیقه 46 عبدالله هادی ردیف به گل برتری دست یافت. بعد از این گل شاگردان روبرتو مانچینی رو به دفاع آوردند و کره جنوبی با صبر و حوصله دنبال زدن گل مساوی بود.

تا 10 دقیقه پایانی، بازی با همین روند دنبال شد و عربستان به خوبی دفاع می‌کرد، اما حملات بی‌امان شاگردان یورگن کلینزمن بالاخره در دقیقه 9+90 جواب داد و گوئه سونگ چو گل مساوی را به ثمر رساند تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در اولین 15 دقیقه اضافه بازی عربستان در شوک گل تساوی کره بود و شاگردان کلینزمن باز هم با صبر و حوصله این بار دنبال گل برتری بودند. در 15 دقیقه اول وقت‌های اضافه توپی از خط دروازه‌ها نگذشت، اتفاقی که در نیمه دوم وقت‌های اضافه نیز تکرار شد تا ضربات پنالتی تیم پیروز میدان را مشخص کند. در ضربات پنالتی کره جنوبی با نتیجه 4 بر 2 پیروز شد و ضمن حذف یکی از مدعیان جام هجدهم به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌ها رسید. قبل از ضربه پنالتی آخر کره، مانچینی که پیش بینی می کرد این توپ گل خواهد شد، در کنار زمین نایستاد و به سمت رختکن رفت.

قضاوت این دیدار بر عهده ایلگیز تانتاشف از ازبکستان بود که  به کیم یونگ وون و لی کانگ این از کره جنوبی و روبرتو مانچینی (سرمربی)، احمد الکسار، عید محمد المولد و محمد البریک از عربستان کارت زرد نشان داد.

 

کدخبر: ۵۵۳۲۸۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر