کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۲۵۸
تاریخ خبر:

مهر تایید بر تصمیم جنجالی فغانی در بازی عراق و اردن

مهر تایید بر تصمیم جنجالی فغانی در بازی عراق و اردن

نشریه انگلیسی اتلتکیک به حمایت از تصمیم داور ایرانی بازی عراق و اردن در جام ملت‌های آسیا پرداخت

تیم‌های ملی فوتبال عراق و اردن روز دوشنبه در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 و در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه به مصاف هم رفتند که این بازی تحت‌الشعاع اتفاق دقیقه 76 این بازی قرار گرفت. در این دقیقه از بازی ایمن حسین پس از به ثمر رساندن گل دوم عراق و پیش افتادن این تیم در نتیجه (2 بر یک) شادی گلی انجام داد که باعث شد علیرضا فغانی کارت زرد دوم را به این بازیکن بدهد و او را از زمین اخراج کند. این اخراج در نهایت برای عراق گران تمام شد و اردنی‌های در وقت‌های تلف‌شده این بازی با دو گلی که به ثمر رساندند راهی مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات شدند.

نشریه انگلیسی «اتلتیک» با اشاره به اتفاقات رخ داده در بازی دیروز، گزارش داد که طبق یکی از بندهای قوانین برد بین‌المللی فوتبال (IFAB) که تنها نهاد قانونگذار در فوتبال است، تصمیم فغانی درست و قابل توجیه بوده است. ماده 12 قوانین IFAB به «خطاها و رفتارهای نادرست» می‌پردازد که بر اساس آن مجازات‌های احتمالی برای «شادی گل» به تفصیل بیان می‌شود. ماده 12 قوانین IFAB می‌گوید که در شادی گل نباید زیاده‌روی و نباید باعث اتلاف وقت بیش از حد شود.

طبق این گزارش؛ ترک زمین بازی برای شادی گل یک تخلف محرز نیست اما قانون توضیح می‌دهد که چگونه باید به بازیکن به خاطر موارد زیر اخطار داده شود، حتی اگر گل مردود اعلام شود:

* بالا رفتن از حصار (فنس) محیطی و یا نزدیک شدن به تماشاگران به نحوی که باعث ایجاد مسائل ایمنی و امنیتی شود
* ژست گرفتن یا رفتار تحریک‌آمیز و تمسخرآمیز
* پوشاندن سر یا صورت با ماسک یا سایر موارد مشابه
* درآوردن پیراهن یا پوشاندن سر با پیراهن

کدخبر: ۵۵۳۲۵۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر