کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۸۰۸
تاریخ خبر:

روبرتو مانچینی لج عربستانی‌ها را در آورد

روبرتو مانچینی لج عربستانی‌ها را در آورد

روبرتو مانچینی یکی از بزرگترین مربی‌های دنیا خیلی زود در عربستان به مشکل خورد. او می‌گوید عربستان شانسی برای قهرمانی ندارد و طرفداران فوتبال را عصبانی کرده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان از چهار مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا نام برد که در بین آنها نام تیم ملی ایران هم به چشم می‌خورد.

به گزارش ایسنا، روبرتو مانچینی درباره گزینه‌های اصلی کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا گفت: چهار تیم بسیار قوی در جام ملت‌های آسیا حضور دارند که مدعیان اصلی قهرمانی‌اند. این چهار تیم ژاپن، کره جنوبی، ایران و استرالیا هستند. این تیم‌ها بازیکنانی را در اختیار دارند که در فوتبال اروپا بازی می‌کنند. ما تنها به عبور از مرحله گروهی فکر می‌کنیم.

او پیش از این هم اعلام کرده بود عربستان از مدعیان اصلی قهرمانی نیست که باعث خشم رسانه‌های عربستانی شد؛ چرا که این سرمربی ایتالیایی با سالانه ۲۸ میلیون دلار حقوق با اختلاف چندین برابری گرانترین مربی آسیاست.

ستاره سابق تیم ملی فوتبال عربستان به انتقاد تند از این سخنان روبرتو مانچینی پرداخت و او را انسانی نامحترم با عقدهای روانی دانست.

به گزارش ایسنا، واکنش‌ها به گفته‌های اخیر روبرتو مانچینی، سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان، همچنان ادامه دارد. مانچینی چند بازیکن سرشناس را از فهرست نهایی عربستان خط زد و مدعی شد آنها را به خاطر بی‌انضباطی از تیم کنار گذاشته است که البته همه این بازیکنان ادعاهای سرمربی سرشناس ایتالیایی را رد کردند.

این بار نوبت به یاسر القحطانی، ستاره سابق تیم ملی عربستان و باشگاه الهلال، رسید تا به این موضوع واکنش نشان دهد. القحطانی به کوووره گفت: مانچینی نشان داد که انسانی نامحترم با عقدهای روانی است. با بازیکنان درباره ادعاهای مانچینی صحبت نکرده‌ام اما روشن است که او دروغ می‌گوید. از ویژگی‌های یک مربی بزرگ این است که از بازیکنانش حمایت کند اما مانچینی چنین رفتاری نداشت و بازیکنان بزرگی را از تیم کنار گذاشت.

او ادامه داد: مانچینی بدترین زمان را برای صحبت‌کردن انتخاب کرد. چرا او باید شب بازی با عمان این صحبت‌ها را بر زبان آورد؟ او می‌گوید از بازیکنان سوال کرده است که آیا از نیمکت‌نشینی ناراحت می‌شوند؟ طبیعی است که پاسخ مثبت باشد. بازیکنی که از نیمکت‌نشینی خوشحال باشد بدون شک بازیکنی بدون انگیزه و بلندپروازی است و اصلا شایسته حضور در تیم ملی نیست. مانچینی چگونه در عشق به وطن بعضی از بازیکنان که قبلا امتحانشان را پس داده‌اند، شک می‌کند؟ به نظرم همه در اردوی تیم ملی فوتبال عربستان پی‌برده‌اند که مانچینی انسان دروغگویی است.

این سخنان یاسر القحطانی بعد از پیروزی دو بر یک تیم ملی فوتبال عربستان برابر عمان عنوان شد. او در استودیوی تحلیل بازی اینگونه به انتقاد تند از سرمربی ایتالیایی تیم ملی فوتبال کشورش پرداخت.

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۵۲۸۰۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر