کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۶۶۷
تاریخ خبر:

داور بازی ایران و فلسطین فارسی بلد است

داور بازی ایران و فلسطین فارسی بلد است

داور قطری مصاف امروز ایران و فلسطین به واسطه اینکه پدری ایرانی دارد، فارسی را به خوبی بلد است.

کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا قضاوت مسابقه ایران و فلسطین در جام ملت‌ها را به عبدالرحمن جاسم داور قطری سپرده است. این داور قطری جزء باتجربه‌ها در امر قضاوت در فوتبال آسیا به‌شمار می‌رود و قضاوت‌های خوبی نیز در گذشته از خود برجا گذاشته است.

این داور قطری که در دیدار رده‌بندی جام جهانی میان کرواسی و مراکش هم سوت زد، یکی از شناخته‌شده‌ترین‌ها در این عرصه است و امشب میان ایران و فلسطین به داوری می‌پردازد.

مسئله‌ ویژه‌ای که درباره عبدالرحمن جاسم وجود دارد، ایرانی بودن پدر او است. پدر او متولد شهر بندرعباس در تهران است که سال‌ها قبل به قطر مهاجرت کرده و فرزندش هم در این کشور متولد شده است.

به همین خاطر علی خسروی، عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال هشدارهایی را قبل از مصاف ایران و فلسطین به بازیکنان تیم ملی درباره قضاوت عبدالرحمن جاسم داد. او گفت: «به واسطه داشتن پدری ایرانی، عبدالرحمن جاسم زبان فارسی را خوب بلد است و از بازیکنان تیم ملی می‌خواهم که زیاد سمت او نروند و پشت سرش هم صحبتی به فارسی نکنند! او به ظاهر داوری آرام است که بیشتر با زبان بدن خود کار می‌کند، خیلی کم اخطار می‌دهد اما برای اجرای قانون کوتاه نمی‌آید.»

گفتنی است؛ دیدار تیم‌های ملی ایران و فلسطین از ساعت 21 امشب (یکشنبه) در استادیوم اجوکیشین سیتی دوحه برگزار خواهد شد.

 

منبع: ورزش3
کدخبر: ۵۵۲۶۶۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر