کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۴۶۶
تاریخ خبر:

رأی دادگاه CAS به سود کاوه رضایی تمام شد

رأی دادگاه CAS به سود کاوه رضایی تمام شد

رأی دادگاه CAS درخصوص اعتراض کاوه رضایی به رأی کمیته تعیین وضعیت، به سود این بازیکن صادر شد.

در نقل و انتقالات زمستانی فصل قبل بود که کاوه رضایی پس از فسخ قراردادش با تراکتور، در پی حضور در استقلال بود ولی به دلیل شکایت باشگاه تبریزی، این بازیکن با محرومیت از حضور در نیم فصل دوم لیگ قبل مواجه شد.

داستان از این قرار است که کاوه در تابستان سال قبل به استقلال پیوست اما به دلیل پر بودن لیست بازیکنان بزرگسال و عدم جدایی ارسلان مطهری، این بازیکن با توافقی سه جانبه راهی تراکتور شد تا در نیم فصل از این تیم جدا شده و به استقلال بازگردد.

اما پس از فسخ قرارداد رضایی با تراکتور، باشگاه تبریزی از این بازیکن شکایت کرد که منجر به محرومیت کاوه شد. پس از صدور این رأی توسط کمیته تعیین وضعیت، رضایی با شکایت به دادگاه CAS، به دنبال نقض حکم صادره بود که اکنون تسنیم خبر می‌دهد که مهاجم سپاهان موفق شده در این پرونده پیروز شود.

در مفاد این تفاهم‌نامه سه جانبه آمده است:

* بازیکن برای نیم فصل 1402-1401 لیگ برتر به‌صورت قرضی به باشگاه تراکتور تبریز منتقل می‌گردد.

* پرداخت کلیه حقوق،‌ مزایا و تعهدات مالی قراردادی بازیکن در نیم‌فصل مذکور به عهده باشگاه تراکتور تبریز است.

* آقای کاوه رضایی متعهد می‌گردد به محض انقضای مدت قرارداد قرضی حاضر به باشگاه استقلال برگردد و بازگشت خود را ظرف مدت 2 روز به‌صورت کتبی به باشگاه اعلام نماید. در صورت عدم ایفای تعهد موجود در این ماده، بازیکن ملزم پرداخت وجه التزام به مبلغ 25.000.000.000 می‌باشد و پس از پایان نیم‌فصل 1402-1401 در صورت عدم حضور وی در استقلال،‌ مطابق با مفاد قرارداد ایشان می‌بایست در کمیته انضباطی باشگاه و مراجع ذیربط پاسخ‌گو باشد.

* مقرر گردید مبلغ 10 میلیارد ریال از بابت انتقال قرضی، باشگاه تراکتور تبریز طی یک فرقه چک در وجه باشگاه استقلال صادر نماید و در صورت عدم وصول چک ظرف مدت یک هفت، باشگاه استقلال می‌تواند از طریق مراجع قانونی فدراسیون فوتبال تعیین وضعیت پیگیر مطالبات خود باشد و از انجام بازی‌های رسمی لیگ بازیکن نام‌برده جلوگیری می‌شود.

این توافق‌نامه در ابتدای فصل بیست‌ودوم به امضای ایوب بهتاج مدیرعامل وقت تراکتور، مصطفی آجورلو مدیرعامل وقت استقلال و کاوه رضایی رسیده بود.

همچنین علاوه بر توافق‌نامه موجود،‌ در قرارداد کاوه رضایی با باشگاه تراکتور نیز صراحتاً اعلام شده است طبق توافق طرفین در صورت درخواست کاوه رضایی در خصوص صدور رضایت‌نامه در نیم‌فصل،‌ باشگاه متعهد می‌شود رضایت‌نامه بازیکن را بدون قید و شرط صادر نماید.

لازم به ذکر است که کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال در تاریخ 20 بهمن ماه سال 1401 فسخ قرارداد رضایی با تراکتور را غیرقانونی دانست. اتفاقی که منجر شد کاوه رضایی پس از صدور این رأی، در نیم‌فصل دوم لیگ برتر نتواند برای تیمی به میدان برود و به همین دلیل از فدراسیون فوتبال، باشگاه استقلال و تراکتور به دادگاه عالی ورزش (CAS) شکایت کرد و در نهایت نیز موفق شد بر اساس همین مفاد تفاهم‌نامه سه جانبه و قرارداد خود، حکم صادر شده از سوی کمیته وضعیت را نقض کرد.

 

منبع: ورزش3
کدخبر: ۵۵۲۴۶۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر