کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۲۳۷
تاریخ خبر:

آلن ویتل، پرسپولیس را منچستر یونایتد ایران می‌داند

آلن ویتل، پرسپولیس را منچستر یونایتد ایران می‌داند

نشریه انگلیسی دیلی میل با «آلن ویتل» مهاجم سال‌های دور پرسپولیس مصاحبه‌ای انجام داده است

آلن ویتل اینک 72 سال دارد و در بحبوحه پیروزی انقلاب اسلامی در تهران به همراه همسر و فرزندش زندگی می‌کرد. او همبازی علی پروین، محمود خوردبین، محمد صادقی، یقوب فاطمی مقدم، وازگن صفریان، محمد زادمهر و... بود. ویتل 17 ماه را در باشگاه پرسپولیس سپری کرده است.او اولین انگلیسی بود که در ایران فوتبال بازی کرد.

او با یادآوری روزهای حکومت نظامی در تهران گفت: همه چیز تعلیق بود، ما هیچ بازی نداشتیم و از ساعت ۶ بعدازظهر تا ۶ صبح روز بعد در منع آمد و شد بودیم من چند بار بیرون رفتم. یکبار اسلحه به سمتم نشانه گرفتند. من متوجه شدم که زندگی ما ممکن است در خطر باشد. مجبور شدیم تهران را ترک کنم.

البته خروج از آن روزهای ایران به این راحتی هم نبود. با بسته شدن بانک‌ها و تسهیلات پولی در آینده، ویتل باید ترتیبی می‌داد که از انگلستان برای بلیط هواپیما خانواده‌اش پول ارسال شود. همسرش، «ژان» نیز مدارک لازم را نداشت.

ویتل گفت: این یک آرامش بود. من نمی خواستم بروم. از آن زمان دیگر برنگشتم، اما اغلب به تیمم، فکر می‌کنم. اگر امکان داشت فردا برمی‌گشتم تا آنها را ببینم.

ویتل، 20 ساله، در سال 1970 با اورتون قهرمان لیگ برتر انگلیس شده بود از پرسپولیس به عنوان «منچستر یونایتد ایران» یاد کرد.

او در خصوص زندگی در ایران گفت: آنها آدم‌های خوبی بودند. آنها به من و خانواده‌ام لطف داشتند. آن‌ها به فوتبال نیز واقعا علاقه داشتند. ویتل از 34 بازی در ایران 16 گل به ثمر رساند.

آلن ویتل گفت ایرانی‌ها 40 سال پیش بازیکنان خوبی داشتند. اینک آنها در سراسر اروپا بازی می‌کنند. ایرانی‌ها استعدادهای خوبی دارند.

کدخبر: ۵۵۲۲۳۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر