اسکار ۲۰۲۰ برندگانش را شناخت
مراسم پایانی نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در دالبی تئاتر هالیوود برگزار شد و فیلم سینمایی انگل ساخت کره شگفتی آفرید.
فهرست برندگان جایزه اسکار ۲۰۲۰ را با هم مرور میکنیم:
* بهترین فیلم بلند
نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر ، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود ، اَنگل، جوجو ربیت، داستان ازدواج، فورد در مقابل فراری، زنان کوچک
برنده: انگل
* بهترین کارگردانی
نامزدها: مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، سم مندس (۱۹۱۷)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، بونگ جون هو (اَنگل)
برنده: بونگ جون هو (اَنگل)
* بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزدها: آنتونیو باندراس (درد و شکوه)، لئوناردو دیکاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، آدام درایور (داستان ازدواج)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)
برنده: واکین فینیکس (جوکر)
* بهترین بازیگر نقش اول زن
نامزدها: سینتیا اریوو (هریت)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چازلیز ترون (بمب شل)، رنی زلوگر (جودی)
برنده: رنی زلوگر (جودی)
* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها: تام هنکس (یک روز زیبا در محله)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)
برنده: برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)
* بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: کتی بیتس (ریچارد جول)، لارا درن (داستان ازدواج)، اسکارلت یوهانسن (جوجو ربیت)، فلورنس پو (زنان کوچک)، مارگو روبی (بمبشل)
برنده: لارا درن (داستان ازدواج)
* بهترین فیلم بینالمللی
نامزدها: کورپس کریستی (لهستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)، بینوایان (فرانسه)، درد و شکوه (اسپانیا)، اَنگل (کره جنوبی)
برنده: انگل (کره جنوبی)
* بهترین فیلمنامه اقتباسی
نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، دو پاپ
برنده: جوجو ربیت
* بهترین فیلمنامه اصلی
نامزدها: چاقوکشی، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل
برنده: انگل
* بهترین مستند بلند
نامزدها: کارخانه آمریکایی، غار، لبه دموکراسی، برای سما، سرزمین عسل
برنده: کارخانه آمریکایی
* بهترین انیمیشن بلند
نامزدها: چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان، من بدنم را از دست دادم، کلاوس، لینک گمشده، داستان اسباببازی ۴
برنده: داستان اسباببازی ۴
* بهترین تدوین
نامزدها: فورد در مقابل فراری، مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، اَنگل
برنده: فورد در مقابل فراری
* بهترین موسیقی متن
نامزدها: جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر
برنده: جوکر
* بهترین فیلم کوتاه
نامزدها: برادری، باشگاه فوتبال نفطه، پنجره همسایهها، ساریا، یک خواهر
برنده: پنجره همسایهها