گیتی خامنه به‌خاطر اکبر عالمی قولش را شکست!

فرهنگی
گیتی خامنه به‌خاطر اکبر عالمی قولش را شکست!

گیتی خامنه از اکبر عالمی به عنوان استادی یاد کرد که سال‌ها قبل در حقش لطف کرده و به موفقیتش در زمینه ادامه تحصیل کمک کرده است.

به گزارش ایسنا، گیتی خامنه ـ مجری باسابقه تلویزیون ـ به یاد اکبر عالمی، مجری و مستندساز پیشکسوتی که بامداد امروز (سه شنبه) از دنیا رفت، متنی را نوشت.

در مطلبی که گیتی خامنه برای اکبر عالمی نوشته، آمده است:

«با خودم قرار گذاشته بودم به مناسبت پر کشیدن آن‌ها که عزیزند به گذاشتن یک استوری بسنده کنم؛ به خاطر حال دل هم وطنانم در این روزهای سخت؛ اما نتوانستم.

آنچه تصویرش را با شما شریک شده‌ام توصیه نامه استادم، اکبر عالمی است که سال‌های پیش در نهایت زیبایی و لطف و سخاوتمندی برای دانشگاه‌های آن‌سوی آب که نیاز به معرفی نامه دارند نوشته شده است.

لطف استاد را همیشه در دل و در خاطر داشتم. از زمانی‌ که در دانشکده هنر سینما تلویزیون در کلاس‌های عکاسی رنگی و لابراتوار افتخار شاگردی شان را داشتم و بعد از بازگشت همواره به دنبال فرصتی بودم برای قدردانی از این همه بزرگواری.»

خامنه در ادامه با یادآوری خاطره‌ای از مرحوم اکبر عالمی نوشته است:

«به برکت لطف دوستان چند سال پیش در مراسمی در بزرگداشت استاد این فرصت را یافتم. در آن جلسه بالای سن رفتم و در حالی‌که این معرفی‌نامه را در دست داشتم استاد را که غافلگیر شده بودند مخاطب قرار دادم که استاد بزرگوارم در موفقیت من در زمینه ادامه تحصیل نقش مهربانانه‌ای داشتید. مهرتان بعد از گذشت سال‌ها هرگز فراموش نشده و نخواهد شد.»

این مجری در پایان خطاب به دنبال‌کنندگان صفحه‌اش در اینستاگرام نوشته است: «همه‌ی این ‌ها را نوشتم تا یک نکته را با تو شریک شوم رفیق همیشه؛ من توانستم پیش از اینکه مثل همیشه زود دیر شود احساسم را با عزیزی که مدیون و مرهون محبتش بودم شریک شوم و در حد بضاعتم از او سپاسگزاری کنم و از این بابت خرسندم.

آسمانی شدن استاد توانمند و با اخلاق دوران جوانی سخت غمگینم کرد و اینکه فرصتی یافتم تا پیش از پرواز محتوم همگی‌مان قدردان‌شان باشم، به غمم رنگی از آرامش است. کاش خدا این فرصت را به تک تکمان بدهد که پیش از زود دیر شدن آنچه را که باید به اتمام برسانیم و به پایانم ببریم.»

به گزارش ایسنا، اکبر عالمی مجری، منتقد و مستندساز، به‌ دلیل ابتلا به ویروس کرونا، بامداد سه‌شنبه ۲۲ مهرماه درگذشت.

او متولد تیر ۱۳۲۴ در اهواز، فارغ‌التحصیل رشته سینما با مدرک دکتری از انگلستان است که تاکنون مستندهای مختلفی را از جمله «مروارید خلیج‌فارس» ساخته است. مرحوم عالمی علاوه بر تالیف و ترجمه آثاری در حوزه سینما و عکاسی، در سال‌های دهه ۷۰ مجری برنامه «هنر هفتم» بود.

بازدید اپلیکیشن 151 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

واکنش اصغر فرهادی به خبر درگذشت عباس جوانمرد واکنش اصغر فرهادی به خبر درگذشت عباس جوانمرد
فرهنگی
اصغر فرهادی در پی درگذشت عباس جوانمرد در صفحه شخصی‌اش درباره او نوشت. اصغر فرهادی کارگردان «فروشنده» در متنی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد، نوشت: عباس جوانمرد آموزگار بزرگ زندگی من، یک سال پس از آخرین دیدارمان چشم از جهان فرو بست. بیست و هفت سال پیش، آغاز آشنایی…...
برنامه عادل فردوسی پور مجوز نگرفت برنامه عادل فردوسی پور مجوز نگرفت
فرهنگی
صبح سینما: برنامه«۹۹»به تهیه کنندگی و اجرای عادل فردوس پور که مدتی است تصویر پروانه ساخت آن که توسط وزارت ارشاد صادر شده در رسانه ها منتشر شده است؛نتوانست از ساترا مجوز دریافت کند. در هیاهوی جنجال بین صدا و سیما و وزرات ارشاد بر سر مرجعیت صدور مجوز شبکه…...
وداع تصویری کادر درمان «جم» با استاد شجریان وداع تصویری کادر درمان «جم» با استاد شجریان
فرهنگی
ایلنا: کادر درمان و تیم پزشکی زنده‌یاد محمدرضا شجریان عکس‌هایی را از اتاق بستری و تخت او منتشر کرده‌اند تا به این ترتیب با او وداع کرده باشند. کادر درمانی بیمارستان «جم» امروز شنبه ۱۹ مهرماه، ساعاتی پس از خاکسپاری زنده‌یاد محمدرضا شجریان عکس‌های تخت و اتاق محل بستری ایشان…...

پاسخ دهید