کرزی:قاسم سلیمانی شخصیتی باوقار و خواستار صلح در افغانستان بود

جهان
کرزی:قاسم سلیمانی شخصیتی باوقار و خواستار صلح در افغانستان بود

«حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان حمله هوایی نیروهای آمریکایی به فرودگاه بغداد را که در نتیجه آن سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسید شدیدا محکوم کرد.

وی این حمله را خلاف اصول و موازین بین المللی و صلح و ثبات در منطقه دانست و گفت: این اقدامات موجب افزایش تنش‌ها و خصومت‌های بیشتر در منطقه شده و به ثبات و صلح بیش از پیش آسیب می‌رساند.

کرزی ضمن ابراز تسلیت و همدردی به خانواده شهید سلیمانی، دولت و ملت برادر جمهوری اسلامی ایران، شهید سلیمانی را شخصیتی با وقار و خواستار صلح و ثبات در افغانستان توصیف کرد و از بارگاه خداوند لایزال برای وی بهشت طلب کرد.

رییس‌جمهور پیشین افغانستان همچنین ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با وجود حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در افغانستان با این کشور روابط حسنه‌ای داشته و در امر باز‌سازی افغانستان همکاری صمیمانه داشته است.

وی تصریح کرد: روابط حسنه و برادرانه بین کشورهای برادر افغانستان و ایران همچنان مدبرانه و مبتنی بر همکاری ادامه خواهد یافت.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سرنوشت پاتریوت‌های آمریکایی چه شد؟ سرنوشت پاتریوت‌های آمریکایی چه شد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | دولت بعدی عراق در مورد استقرار سیستم هوایی موشکی تصمیم می‌گیرد. در یک‌ماه گذشته مشخص شده که ایالات متحده برای استقرار سیستم «پاتریوت» در عراق پس از حملات موشکی ایران در حال مذاکره با بغداد است. دو هفته پیش مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد…...
ترامپ: با طالبان توافق صلح امضا می‌کنیم ترامپ: با طالبان توافق صلح امضا می‌کنیم
جهان
رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه خبر داد که این کشور توافق صلح با طالبان افغانستان را امضا خواهد کرد. به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه خبر داد که واشنگتن قصد دارد با طالبان توافق صلح امضا کند. به نوشته پایگاه خبری شبکه «الجزیره»، رئیس‌جمهور آمریکا در…...
استفاده از هواپیمای مسافری برای پوشش حمله نظامی استفاده از هواپیمای مسافری برای پوشش حمله نظامی
جهان
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد، رژیم صهیونیستی در عملیات‌های نظامی خود در سوریه برای اینکه عملکرد سامانه پدافند هوایی سوریه را مختل کند، از هواپیماهای مسافربری به عنوان سپری برای خود استفاده می‌کند. خبرگزاری نووستی روسیه، ایگور کوناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز (جمعه) در بیانیه‌ای اظهار کرد: ساعت دو…...

پاسخ دهید