پایان سلطه ژاپن بر صنعت موتورسیکلت‌سازی جهان

دانش و فناوری
پایان سلطه ژاپن بر صنعت موتورسیکلت‌سازی جهان

هفت صبح | آخرین آمار انجمن جهانی موتورسیکلت‌سازان نشان می‌دهد ژاپن، ایتالیا و آمریکا به عنوان سازندگان کلاسیک محصولات موتوری دوچرخ، دیگر از اضلاع اصلی تولید موتورسیکلت در جهان نیستند و جایگاه خود را به هندوستان، چین و اندونزی واگذار کرده‌اند. با اینکه باور کردن این موضوع سخت است اما ایتالیا، ژاپن و آمریکا به ترتیب در رتبه‌های ۱۹، ۳۱ و ۳۵ قرار دارند. البته بازار جهانی هنوز هم با امار ۶۷٫۴ میلیون دستگاهی سال ۲۰۱۴ که بیشترین میزان تولید در یک سال در تاریخ این صنعت است، فاصله بسیاری دارد و بخشی از ظرفیت تولید کشورها خالی باقی مانده است.
طبق آماری که از ۸۰ بازار و کشور بزرگ و اصلی سازنده موتورسیکلت به دست آمده، هندوستان با تولید ۲۱٫۵ میلیون دستگاه موتورسیکلت به تنهایی بزرگترین سازنده محصولات دوچرخ موتوری است. هند در سال گذشته توانسته با رشد ۸٫۵ درصدی در میزان فروش، تولید خود را ظرف یک دهه دو برابر نماید. ماهیندرا، TVS و تاتا از مهمترین سازندگان بومی موتورسیکلت در هندوستان هستند که در بازارهای جهانی فروش بسیار خوبی دارند. در عین حال هوندا، سوزوکی، یاماها و کاواسازکی به عنوان ۴قلوهای ژاپنی بخش عمده تولید خود را در هند و البته چین متمرکز کرده‌اند.
چین دیگر کشوری است که علیرغم کسب رتبه دوم، نتوانسته پشت سر هند نرخ تولید خود را به خوبی افزایش دهد. این کشور در سال ۲۰۱۸ افتی ۹٫۳ درصدی را تجربه کرده تا در پایان یک دوره ۱۲ ماهه تولیدش در مرز ۱۵٫۵ میلیون دستگاه متوقف شود. افق پیش روی صنعت تولید موتورسیکلت در چین طی سال ۲۰۱۹ همچنان منفی است.
پس از هندوستان و چین ، اندونزی سومین کشوری است که توانسته به مدد مونتاژکاری تولید خود را در این صنعت افزایش دهد. اندونزی در سالی که گذشت با نرخ رشد ۸٫۴ درصدی توانست ۶٫۳۸ میلیون دستگاه موتورسیکلت تولید و در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رساند.
ویتنام، تایلند و پاکستان هم با قرار گرفتن در رتبه‌های چهارم تا ششم به ترتیب صاحب رقم تولیدی معادل ۳٫۳۹، ۱٫۹ و ۱٫۷۸ میلیون دستگاه هستند که ارقام بزرگ و قابل تاملی بوده و از توسعه صنعتی این کشورهای گمنام حکایت دارد. هر سه این کشورها به غیر از تولیدات بومی عمدتا مونتاژکننده محصولات ایتالیایی، ژاپنی و آمریکایی هستند.

بازدید اپلیکیشن 108 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بازگشت برندهای چینی ‌خودرو به بازار ایران بازگشت برندهای چینی ‌خودرو به بازار ایران
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، محمد‌رضا دادگستر | مدت‌ زیادی از دهه ۸۰ شمسی و ناکامی و بدنامی چینی‌های کم‌تعداد بازار خودروی ایران مانند لیفان ۵۲۰ یا چری ویانا نمی‌گذرد‌ اما در طول این زمان خودروهای چینی توانستند جای خود را در دل خریدار ایرانی باز کنند و پرفروش شوند؛ به گونه‌ای…...
خانواده بی‌ریا؛‌ از میتسوی ژاپن‌ تا دی‌اس فرانسه خانواده بی‌ریا؛‌ از میتسوی ژاپن‌ تا دی‌اس فرانسه
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در گزارش سه‌ماهه دوم سال ۹۴ خود شرکت آرین‌موتور را حائز کسب رتبه اول شاخص رضایتمندی کل دانسته بود. در آن گزارش، آرین‌موتور توانسته بود رتبه اول در حوزه فروش و تحویل خودرو و رتبه دوم در حوزه خدمات پس…...
سال عسل‌ اشکودا و رنو ‌در‌ اروپا! سال عسل‌ اشکودا و رنو ‌در‌ اروپا!
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | بازار خودروی اروپا در سالی که گذشت به شدت از پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا ضربه دید و بیشتر خریداران نیز به سراغ بازار خودروهای کارکرده رفتند‌ اما پس از نیمه‌‌ سال و بهبود وضعیت اقتصادی مشتریان اقبال بیشتری به برخی از خودروها نشان دادند؛ این…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید