نماینده‌ای که تصویر بازی کردنش در مجلس پخش شد: مگر جنایت کرده‌ام؟

سیاسی

روز گذشته لایحه مبارزه تأمین مالی تروریسم(CFT) در مجلس شورای اسلامی با حواشی زیادی بررسی و در نهایت تصویب شد. در میان تصاویر منتشر شده از حواشی آن، خبرگزاری «پانا» تصویری از سیامک مره صدق، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی منتشر کرد که نشان می‌داد او مشغول بازی با تلفن همراه خود است. خبرگزاری ایرنا به این نماینده زنگ زده و جزییات ماجرا را از خودش پرس و جو کرده:

**** روز گذشته تصویری از شما در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد زمان رأی‌گیری لایحه مبارزه تأمین مالی تروریسم(CFT) مشغول بازی با موبایل بودید؟
===مره صدق: اصلاً بنده زمان تصویب این لایحه در مجلس نبودم و با سفیر دانمارک ملاقات داشتم.

**** یعنی شما در رأی‌گیری شرکت نکردید؟
===مره صدق: خیر. بنده در دیدار با سفیر دانمارک بودم.

**** چرا زمان رأی‌گیری درباره این لایحه مهم در صحن نبودید؟
===مره صدق: زمان این دیدار سه هفته قبل مشخص شده بود.

**** این عکس چه زمانی از شما گرفته شده است؟
===مره صدق: من اصلاً توضیحی درباره این عکس نمی‌دهم؛ این عکس ممکن است هر زمانی گرفته شده باشد! مگر چه جنایتی در این عکس رخ داده است.

**** جنایتی رخ نداده، اما شما نماینده مردم هستید و مردم از شما انتظار دارند زمانی که لوایح و طرح‌ها در مجلس بررسی می‌شود، مشغول کار باشید، نه اینکه مشغول بازی باشید.
===مره صدق: شما هر مطلبی در این باره می‌خواهید، بنویسید.

**** یعنی هیچ توضیحی در این باره نمی‌دهید؟
===مره صدق: یعنی من باید به شما توضیح دهم؟!

**** بنده به‌عنوان خبرنگار از شما سؤال پرسیدم.
مره صدق: من به این سؤال پاسخ نمی‌دهم.

**** به هر حال، رسانه‌ای این تصویر را منتشر کرده و در حال حاضر افکار عمومی نسبت به آن واکنش منفی داشتند و شما به‌عنوان نماینده مردم حاضر به توضیح نیستید و این یک معضل است.
===مره صدق: شما می‌خواهید برای من معضل درست کنید؟ اگر می‌خواهید، انجام دهید.

**** من نه، اما انتشار این عکس توسط رسانه‌ها برای شما پیامد داشته.
===مره صدق: منتشر کنند، دستشان درد نکند. من هیچ توضیحی درباره این کارها نمی‌دهم. این‌ها ورود به حاشیه است و هیچ ارتباطی هم با مسائل جاری مملکت ندارد.

یعنی واقعاً حضور ذهن ندارید این عکس چه زمانی گرفته شده است؟
===مره صدق: خیر.

**** چرا در صحن بازی می‌کردید؟
===مره صدق: چه ایرادی دارد!؟ شاید این عکس مربوط به پیش از شروع جلسه یا زمان تنفس یا بعد از اتمام جلسه باشد. انتشار این عکس زمان آن را هم اثبات می‌کند؟

**** از عکس چنین برمی‌آید که همکاران شما مشغول گفت‌و‌گو بر سر موضوعی هستند اما شما بازی می‌کنید.
===مره صدق: هر طور دوست دارید، قضاوت کنید.

**** من قضاوتی نمی‌کنم، من آنچه در عکس می‌بینم را توصیف می‌کنم.
===مره صدق: خیر! صحبت‌های شما قضاوت است. بنده عادت ندارم وارد مسائل حاشیه‌ای شوم، طرح این مسائل هم حاشیه است و به موضوعات جاری مملکت هم ارتباطی ندارد.

**** ما حاشیه‌ای برای شما درست نکردیم. انتشار این عکس و محتوای آن حاشیه‌ساز بوده است.
===مره صدق: خب کرده باشد، من به آن توجه نمی‌کنم. بهترین راه برخورد با این مسائل بی‌توجهی به آن است. برخورد شما اصلاً سازنده نیست.

نظرات کاربران

  1. از جنایت هم بدتر کردی ..مردم به شما رای ندادن که بجای اینکه وقت تو صرف حل مشکلات مردم و جامعه کنی صرف بازی های موبایلی کنی ….!
    اگه نماینده های ما اینقدهه ک تو فکر بازی های موبایلی هستن تو فکر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بودن الان این حال و روزمون نبود???

  2. این کارش از جنایتم بدتره مردم نماینده فرستادن تو مجلس برای حل مشکلاتشون نه برای بازی کردن اگر قرار بود کسی رو بفرستن برای بازی کردن یه بچه دو ساله هم میتونستن بفرستن مجلس برای بازی کردن

پاسخ دهید