مشکل آلبوم جدید محسن چاووشی چیست؟

فرهنگی
مشکل آلبوم جدید محسن چاووشی چیست؟

تهیه‌کننده آلبوم «قمارباز» از مشکلاتی که بر سر راه صدور مجوز این آلبوم وجود دارد می‌گوید.

هادی حسینی تهیه‌کننده جدیدترین آلبوم محسن چاوشی درباره آخرین وضعیت صدور مجوز آلبوم «قمارباز» گفت: «هنوز در شورای موسیقی منتظر مجوزها هستیم، قول‌هایی دادند که مشکل حل شود و به زودی مجوز آلبوم صادر شود اما این اتفاق هنوز رخ نداده است.»

اما مشکل آلبوم «قمارباز» چیست؟ هادی حسینی در پاسخ به این سوال می‌گوید: «یکی از ایرادهای اصلی که گرفته شد، اسم آلبوم بود که احتمالا آلبوم با نام «قمارباز» ارائه نشود چون هنوز در دفتر موسیقی وزارت ارشاد اسم آن به تایید نرسیده است.»

حسینی در ادامه همچنین به شعری از مولانا اشاره می‌کند که محل بحث اصلی در راه مجوز گرفتن تازه‌ترین آلبوم محسن چاوشی است و می‌گوید: «شعری که گیر دادند همان شعر تِرَک اصلی آلبوم است و اسم آلبوم هم از آن درآمده. بیتی هم که محل ایراد شده یکی از بیت‌های اصلی شعر است که اگر حذف شود کل شعر باید حذف شود و آلبوم در کل ماهیت خودش را از دست خواهد داد.»

در روزهای گذشته اما در یکی از رسانه‌ها گزارشی منتشر شده بود از متن ترانه‌های بعضی از خواننده‌هایی که این روزها حسابی طرفدار دارند و در آن گزارش به این نکته اشاره شده بود که چرا سخت‌گیری در ترانه تنها به محسن چاوشی و شعر مولانا منحصر می‌شود. هادی حسینی در پاسخ به این سوال می‌گوید: «ماجرا این است که خیلی به ماهیت شعر کاری ندارند و فقط به بعضی لغات حساسیت دارند. ماهیت شعر هر چه می‌خواهد باشد. مثلا درباره همین شعر استدلال ما این بود که ماهیت شعر معنوی است اما گفتند یک کلمه باید حذف شود و حرفشان هم این بود که ما که نمی‌توانیم شعر مولانا را تغییر بدهیم اگر شعر دیگری بود می‌شد گفت همین یک کلمه حذف شود اما درباره این شعر، این یک سطر باید حذف شود تا مجوز بگیرد.»

حسینی در پایان با اشاره به اینکه امیدوارم مشکل این شعر به زودی حل شود گفت: «با وجودی که شعر در شورای ترانه با چهار رای مخالف در مقابل سه رای موافق رد شده اما آقای اللهیاری قول‌های مساعدی دادند درباره این که این موضوع به زودی حل شود و بتوانیم آلبوم را در اولین فرصت آماده کنیم.»

منبع: خبرآنلاین

بازدید اپلیکیشن 66 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

انتشار آلبوم مشترک شجریان و مشکاتیان انتشار آلبوم مشترک شجریان و مشکاتیان
فرهنگی
آلبوم محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان با نام «خراسانیات» منتشر شد. آثار این آلبوم در سال ۱۳۶۵ ضبط شده اما تا امروز به بازار موسیقی عرضه نشده بود. آلبوم «خراسانیات» اثر ناشنیده محمدرضا شجریان و زنده‌یاد پرویز مشکاتیان امروز سه‌شنبه ۲۰ اسفندماه منتشر شد. در این مجموعه موسیقایی که برگرفته…...
بازیگرانی که دست کم گرفته شدند بازیگرانی که دست کم گرفته شدند
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، صوفیا نصرالهی | فهرست بهترین‌های سال گذشته باعث شد که خیلی از عوامل فیلم‌هایی که کمتر دیده شدند، نادیده گرفته شوند. یک سایت سینمایی دست به انتخاب بازیگرانی زده است که سال گذشته اجراهای قابل توجهی از خودشان نشان دادند اما کمتر مورد توجه قرار گرفتند. ۲۰۱۹…...
قید دورهمی را بزنید‍! قید دورهمی را بزنید‍!
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح | فرمانده عملیات مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در تهران در نامه‌ای به رئیس سازمان صدا و سیما خواستار ضبط برنامه دورهمی بدون حضور تماشاگران شد. * یک: بحث درباره ضبط و پخش برنامه‌های استودیویی صدا و سیما با حضور تماشاگران بالا گرفته است. اگرچه ضبط…...

پاسخ دهید