فرانسه تبلیغ کلاس‌های خصوصی و کتب کمک آموزشی را ممنوع کرد

جهان
فرانسه تبلیغ کلاس‌های خصوصی و کتب کمک آموزشی را ممنوع کرد

وزارت آموزش فرانسه روز یکشنبه اعلام کرد،از این پس تبلیغ کلاس های خصوصی یا تشویق به خرید کتاب های آموزشی خصوصی خارج از استانداردها و برنامه های تعیین شده مدرسه، غیر قانونی و ممنوع است.

به گزارش یورونیوز، کالایی شدن آموزش در فرانسه به یکی از دغدغه های مراکز رسمی و خانواده ها تبدیل شده است و چندی پیش مردم در یک اعتراض جمعی در پاریس به راهپیمایی پرداختند.

تظاهرکنندگان با دست نوشته هایی که روی آن نوشته شده بود ‘آموزش کالای فروشی نیست’، نسبت به تبلیغ کلاس های آموزشی در خارج از چارچوب مدرسه و کتاب های کمک آموزشی اعتراض کردند.

با این حال باید گفت که روند کالایی شدن آموزش در فرانسه هنوز هم چند پله عقب تر از سایر کشورهای اروپایی از جمله انگلیس است.

بر اساس تحقیقات، در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۴۰ درصد دانش آموزان در لندن در مقاطعی از دوره تحصیل شان معلم خصوصی گرفته‌اند یا از آموزشگاه های و کتاب های کمک آموزشی استفاده کرده اند.

اما این تحقیقات نشان می دهد که در فرانسه بین یک سوم تا یک چهارم دانش آموزان در مقاطعی از سال‌های تحصیلی به کلاس های خصوصی آموزشی مراجعه می کنند که از نظر تحلیلگران جمعیت وسیعی را شامل می شود.

در فرانسه تحصیلات تا دانشگاه به طور کامل رایگان است و حتی کتاب های آموزشی نیز در اول سال بطور رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

سهم بازار کلاس ها و کتاب های کمک آموزشی که پول های کلانی از دانش آموزان طلب می کنند، هر سال ۱۰درصد افزایش دارد.

این موضوعی است که بیشتر کارشناسان بخش آموزش فرانسه را نگران کرده است و نسبت به فراگیر شدن این موضوع هشدار داده اند.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت آموزش فرانسه، در سال جاری میلادی، از هر پنج دانش آموز مقطع راهنمایی و از هر چهار دانش آموز دبیرستانی یک نفر به استفاده از کلاس های پولی و کتاب های کمک آموزشی روی آورده است.

بر اساس همین آمار، ۱۷ درصد از دانش آموزان فرانسوی در سال ۲۰۱۷، از کمک های آموزشی خارج از چارچوب مدرسه استفاده کرده اند که این آمار در سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ ، فقط سه درصد بوده است.

بازدید اپلیکیشن 72 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

داستان سه زندانی بیگناه که بعد ۳۸سال آزاد شدند داستان سه زندانی بیگناه که بعد ۳۸سال آزاد شدند
جهان
سه مردی که به اشتباه ۳۶ سال از عمرشان را پشت میله‌ها سپری کرده بودند در شهر بالتیمور آمریکا از زندان آزاد شدند. این سه نفر در سال ۱۹۸۴ میلادی متهم شده بودند که پسری چهارده ساله را به ضرب گلوله کشته‌اند. یک قاضی، دستور آزادی آلفرد چستنات، اندرو استوارت…...
عکسی که دنیا را تکان داد عکسی که دنیا را تکان داد
جهان
«آگیم» در این عکس فقط دو سال دارد؛ کودک معصوم و بی‌گناهی که ترسیده و زندگی آن‌سوی سیم‌خاردارها انتظارش را می‌کشد. جمهوری کوزوو نام کشوری در شبه جزیره بالکان در جنوب خاوری اروپاست که بخش زیادی از جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند. پس از جنگ جهانی دوم، جمهوری سوسیالیستی…...
جشن رنگِ دختران و پسران سوری در دمشق جشن رنگِ دختران و پسران سوری در دمشق
جهان
فرارو: حدود سه هزار پسر و دختر جوان در یک ماراتن ورزشی که در دمشق پایتخت سوریه برگزار شد شرکت کردند. این ماراتن با عنوان "من تو را دوست دارم سوریه" با هدف انتقال پیام شادی، عشق و صلح از سوریه به جهانیان برگزار شد و تاکیدی بر خوب بودن…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید