عکس | اضطراب و ریزش موی سکه‌ای مهدی طارمی

ورزشی
عکس | اضطراب و ریزش موی سکه‌ای مهدی طارمی

انتشار تصویری از مهدی طارمی در حال تب سنجی، ریزش موی سکه ای صورت او که در علم پزشکی از آن به عنوان بیماری آلوپسی آره آتا نام برده می شود را مشخص کرد. در این عکس که دوربین سهیل سعادتمندی ثبت کرده، ریزش موی سکه ای در ریش مهدی طارمی نمایان است. به این بیماری در علم پزشکی، آلوپسی آره‌ آتا می گویند که استرس یکی از دلایل بروز آن است. آلوپسی آره‌ آتا یک بیماری خود ایمنی است و استرس و شوک عصبی و عوامل بیرونی دیگر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد و سلول های ایمنی به اشتباه به بدن حمله می کنند. این بیماری خود ایمنی که ریشه عصبی دارد و چیزی مشابه پسوریازیس و البته بسیار کم خطرتر از آن است، اغلب بر اثر استرس، اضطراب و افسردگی ایجاد می شود. البته در ۹۹ درصد موارد ریزش موی سکه ای بعد از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد و آلوپسی آره‌ آتا موقتی است.

شاید همین ریزش سکه ای موی صورت مهدی طارمی نشان دهنده فشاری باشد که این مهاجم ایرانی در پرتغال تحمل می کند. مهدی طارمی با وجود درخشش در پورتو، روزها و ساعت های سختی را هم در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ پرتغال تجربه کرد که شاید همین تجربه های استرس زا و پر اضطراب باعث ریزش موی صورت او شده باشد. مهدی طارمی که از سوی رسانه طرفداری نیز به عنوان ستاره سال ۹۹ فوتبال ایران معرفی شد و به جرات یکی از مفاخر فوتبال ما در سال گذشته بود، در پورتو درخشش خارق العاده ای داشت اما رد پای روزهای پر استرس او اینگونه روی صورت مهدی مانده است.

بازدید اپلیکیشن 70 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

فرصت باورنکردنی که دیشب رونالدو از دست داد فرصت باورنکردنی که دیشب رونالدو از دست داد
ورزشی
در ریباند این موقعیت،‌ رونالدو موفق به گلزنی شد اما گل ستاره پرتغالی توسط کمک داور آفساید گرفته شد....
خلاصه بازی پرسپولیس-نفت مسجدسلیمان؛ پایان خوش خلاصه بازی پرسپولیس-نفت مسجدسلیمان؛ پایان خوش
ورزشی
پرسپولیس آخرین بازی خود در سال ۱۳۹۹ را با پیروزی پشت سر گذاشت....
فرهاد مجیدی، عیدی استقلالی‌ها را می‌دهد؟ فرهاد مجیدی، عیدی استقلالی‌ها را می‌دهد؟
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح | با لغو بازی فولاد خوزستان و گل‌گهر سیرجان، امروز فقط سه بازی از بازی‌های هفته هجدهم برگزار می‌شود که مهم‌ترین آنها تقابل ماشین‌سازی و استقلال است. در دو بازی دیگر، پیکان میزبان ذوب‌آهن خواهد بود و نساجی در قائمشهر به مصاف سایپا می‌رود. *** ماشین‌سازی-استقلال میزبان…...

پاسخ دهید