صدور کارت ملی هوشمند چه زمانی از سر گرفته می‌شود؟

اجتماعی

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه تعرفه صدور کارت هوشمند ملی تغییری نکرده است،گفت: رقم برای صدور کارت همان ۳۱ هزار تومان است ضمن اینکه به زودی کارت‌های جدید ایرانی توسط چاپخانه دولتی در اختیار سازمان ثبت احوال قرار می‌گیرد.

سیف‌الله ابوترابی با اشاره آخرین آمار ثبت‌نام و صدور کارت هوشمند ملی گفت: در این رابطه تا به امروز ۴۶ میلیون و ۲۸۳ هزار نفر از هموطنان برای دریافت کارت هوشمند ملی فرایند ثبت‌نام خود را تکمیل کرده‌اند. او گفت: از آمار اشاره شده نیز تا ۴۳ میلیون و ۳۳۲ هزار کارت صادر شده است و مابقی کارت‌های هوشمند ملی نیز در مرحله صادر شدن و تحویل قرار دارند که این کار نیز بر اساس برنامه در حال انجام است.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور در پاسخ به این پرسش که آیا تحریم‌ها تأثیری در فرایند صدور کارت هوشمند ملی گذاشته است یا خیر, بیان کرد: در سال گذشته فراخوان صدور کارت هوشمند ملی را اعلام کردیم، مراجعه مردم بسیار بالا بود و در این مدت توانستیم کارت‌های زیادی صادر کنیم اما متأسفانه به تحریم‌ها برخورد کردیم. ابوترابی گفت: شرکت متولی واردکننده کارت ملی تاکنون همکاری خوبی با ثبت احوال داشته اما طبیعی است بر اثر تحریم‌ها هزینه واردات بالا رفته باشد و ما در این شرایط با عدم ورود کارت خام برخورد کردیم اما تمام تلاش خود را برای انجام تعهدات خود داریم.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور افزود: در همین رابطه سازمان صدور کارت هوشمند ملی برای افرادی که کارت ندارند را در اولویت کاری خود قرار داده و در واقع افرادی که کارت ملی قدیمی دارند در مرحله دوم قرار دارند. او در خصوص تولید کارت خام برای کارت هوشمندملی افزود: در این خصوص نیز با چاپخانه دولتی به نتیجه رسیده‌ایم و به زودی کارت‌های تولید داخل در اختیار سازمان ثبت احوال کشور قرار خواهد گرفت که در این‌باره به زودی اطلاعات جدیدی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

ابوترابی با بیان اینکه تلاش می‌شود هیچ وقفه‌ای در فرایند صدور و تحویل کارت هوشمند ملی صورت نگیرد، گفت: در این‌باره نیز با توجه به دپوی کارت‌های خام همچنان ماهیانه یک میلیون کارت هوشمند ملی صادر می‌شود. سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه هزینه صدور کارت هوشمند ملی با تحریم‌ها و جایگزین شدن کارت‌های داخلی تغییری صورت نخواهد گرفت، بیان کرد: رقم صدور کارت ملی هوشمند بر اساس مصوبه دولت و رقم ۳۱ هزار تومان است.

بازدید اپلیکیشن 103 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید