سومین بیانیه احمدی نژاد خطاب به مردم

سیاسی

ایلنا: احمدی‌نژاد سومین بیانیه خود را منتشر کرد.

متن سومین بیانیه احمدی‌نژاد بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

شماره ۳

ملت شریف و بزرگوار ایران

با سلام و آرزوی تحیات الهی ، سلامت ، عزت و موفقیت روز افزون برای شما و همه موحدان ، عدالت طلبان ، آزادی خواهان و صالحان

همانطور که در گزارش‌های شماره یک و دو به عرض رساندم ، نکاتی را در ارتباط با ادعاهای کذب علیه دولت های نهم و دهم به استحضار می رسانم.

در دو گزارش قبلی شرح دادم که دو ادعای مطرح شده (خالی بودن خزانه و خالی بودن انبارهای کالاهای اساسی) از سه ادعای رییس محترم دولت فعلی علیه دولت های نهم و دهم ، که در آستانه مذاکرات هسته ای در نیمه دوم سال ۱۳۹۲ از رسانه های عمومی اعلام شده است ، کاملاً نادرست بوده است.

با تاکید بر ادامه موضع سکوت در قبال مسائل جاری کشور ، اینک در سومین گزارش خود، به بحث در باره یک ادعای خلاف واقع دیگر ، دایر بر تحویل گرفتن دولت همراه با بدهی های سنگین می پردازم و به مرور به سایر ادعاهای کذب مطرح شده از جمله فساد ،موضوع هسته ای ،درآمدهای ارزی ،رشد اقتصادی، مسکن مهر ،تورم و یارانه ها نیز خواهم پرداخت. ان شاء الله

سوم : ادعای بدهکاری سنگین دولت دهم

مردم شریف ایران استحضار دارند که قبل از آغاز مذاکرات هسته ای در دولت فعلی در سال ۱۳۹۲ ، رئیس محترم دولت در گفت وگویی با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، علاوه بر دو ادعای قبلی ، اعلام کردند که دولت را با بدهی های سنگین تحویل گرفته اند.

طی ۴ سال گذشته این ادعا با حداکثر استفاده از فضاهای رسانه ای و تبلیغاتی و با بیان های مختلف ، از زبان مسئولین و حامیان دولت ، هزاران بار تکرار گردیده و با اعلام ارقام گوناگون چنین القاء شده است که گویا دولت فعلی اسیر بدهی ها و بازپرداخت آنها بوده و به همین سبب نتواسته است خدمات لازم را به مردم ارائه دهد. همزمان به طرح این ادعا پرداخته اند که دولت یازدهم توانسته است با انضباط پولی و مالی، شرایط را به نحوی مدیریت نماید که استقراض و بدهی دولت به نظام بانکی کاهش یابد.

در گزارشی که به اختصار ارائه می شود، مردم شریف ایران ، به روشنی درخواهند یافت که همه این موارد ، کاملا خلاف واقع بوده و آمار رسمی کشور که در حال حاضر نیز تحت مدیریت همین دولت قرار دارد ، حاکی از واقعیت دیگری است.

۱- بر اساس گزارش رسمی بانک مرکزی ، بدهی بخش دولتی (شامل دولت و شرکت های دولتی) به بانک مرکزی در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ معادل ۳۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و در مقابل ، سپرده بخش دولتی در بانک مرکزی معادل ۳۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به عبارت دیگر خالص بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی معادل یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در پایان دولت قبل و ابتدای دولت جدید بوده است.

۲- بدهی بخش دولتی (شامل دولت و شرکت های دولتی) به بانک مرکزی در پایان آذر ماه ۱۳۹۵ معادل ۶۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و مجموع سپرده های بخش دولتی در بانک مرکزی در همین تاریخ معادل ۳۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به عبارت دیگر ، خالص بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در مرداد ماه ۱۳۹۲ (پایان دولت قبل) به ۲۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در آخر آذر ۱۳۹۵ (دولت فعلی) افزایش یافته است.

این امر به معنای آن است که بدهی دولت به بانک مرکزی بیش از یک هزار و ۴۵۰ درصد رشد داشته است و به زبان گویاتر می توان گفت بدهی دولت فعلی به بانک مرکزی در مقایسه با دولت قبل ۵/۱۵ برابر شده است.

۳- بانک ها معمولاً به بانک مرکزی بدهکارند بدهی بانک ها به بانک مرکزی در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ معادل ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در آذر ماه سال ۱۳۹۵ به حدود دو برابر یعنی رقم ۱۰۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بالغ شده است.

۴- عمده بدهی بانک ها به بانک مرکزی در دولت قبل مربوط به اعطای خط اعتباری به بانک مسکن به منظور ارائه تسهیلات به مردم برای ساخت مسکن و اجرای پروژه های مسکن مهر و احیای بافت های فرسوده شهری بوده است.

۵- بر اساس گزارش بانک مرکزی ، میزان بدهی خارجی کشور از حدود ۲۴ میلیارد دلار در ابتدای دولت نهم (۱۳۸۴) به حدود ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در پایان دولت دهم کاهش یافت. به عبارت دیگر بدهی خارجی ایران در دولت قبل، به کمتر از یک سوم در مقایسه با رقم بدهی خارجی در زمان تحویل دولت در مرداد ماه ۱۳۸۴ کاهش یافته است.

۶- مجموع دارایی های خارجی بانک مرکزی به عنوان بخشی از دارایی های خارجی کشور در پایان خرداد سال ۱۳۹۲ حدود ۱۰۸ میلیارد دلار یعنی حدود ۱۴ برابر بدهی های خارجی کشور در آن تاریخ بوده است.

۷- ارقام و اعداد مندرج در آمارهای رسمی ، بیانگر این حقیقت است که طی سالهای ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ ، با وجود آنکه دولت دهم تحت فشار شدید تحریم ها قرار داشت، کشور را همراه با ذخایر ارزی و ریالی فراوان و با کمترین میزان بدهی داخلی و خارجی به دولت یازدهم تحویل داده است.

در این مجال نمی خواهم درباره بدهی های گسترده ای که طی ۲ سال اخیر تحت عنوان اوراق بدهی یا قرضه (بخوانید بدهکار کردن مردم و نسل های آینده) توسط دولت فعلی ایجاد شده است سخن بگویم و به وقت دیگری موکول می نمایم.

اما باید روشن شود ؛

الف : هدف از طرح ادعای کذب بدهکار بودن دولت در کنار ادعای خالی بودن خزانه و انبارها ، آن هم درست قبل از آغاز مذاکرات هسته ای در دولت جدید چه بوده است؟ و چه آثار سوئی بر منافع و امنیت ملی و آینده کشور داشته است؟

ب: در چهار سال اخیر که بخش مسکن در رکود عمیق به سر برده و پروژه هایی مانند مسکن مهر به تعطیلی کشانده شده و جهش خاصی نیز در دیگر بخش های تولیدی ، خدماتی و زیربنایی اتفاق نیفتاده است و بنا به اعلام رئیس محترم دولت ، کشور در رکود به سر می برده ، این افزایش بی سابقه و چند برابری حجم بدهی های دولت و بانک ها به بانک مرکزی در کجا هزینه شده است؟

ج: طرح این ادعاهای خلاف ، توجیه گر و سرپوشی بر کدام ضعف ها و ناکارامدی ها و اقدامات در دولت فعلی بوده است؟

خادم ملت ایران

محمود احمدی‌نژاد

بازدید اپلیکیشن 416 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. تو کشوری که از تمام سولاخ سمبه هاش عوارض دیرکرد ومالیات گرفته میشه حقوق مدیراشم الاماشاالله یک نهاد بی طرف بایدوجود داشته باشه که این دست مسائلو بررسی وشفاف سازی وعلنی کنه چرا جبهه گیری تکذیب یا تهمت؟

  2. چرا اینو نمیگی که هر چی کارگاه و کارخانه و شرکتهای تولیدی ورشکست شدن در دوره حضرتعالی و نفت بشکه ۱۰۰ دلار درآمد شما بوده و فقط و فقط روی آوردید به واردات اجناس بنجل چینی که باعث بدبخت شدن تمام شرکتهای خصوصی و حتی چندین شرکت دولتی گردید ،این پولهایی که مردم از دست دادن و ورشکست شدن چی شد؟با اینکه در این آمار و ارقام ،هزار مورد ارقام و فعالیتهای پس زمینه وجود داره ،از جمله دادن وامهایی توسط دولت فعلی به شرکتهایی که در زمان شما روزگارشون سیاه شد ،در ضمن یادمون نرفته در عرض یک هفته دلار از ۸۰۰ تومن به ۲۸۰۰ رسید واین مابه التفاوت همه و همه توو جیب دولت نهم و دهم رفت ،اینکه هر روز صبح قیمت اجناس ضروری مردم بالاتر و بالاتر میرفت چی؟اینکه اتومبیل ۵ میلیونی به ۲۳میلیون تبدیل شد ،این هم پولش مشخصه که کجا میرفت با این تفاوت که شرکتهای خودرو سازی با توجه به این جهش قیمت باز در حالت ورشکسته قرار داشتن ،پس اگه دولت فعلی و حتی تا ۵دولت دیگه بدهی های بیشتر و بیشتری داشته باشه ،کاملا مشخصه که در حال تلاش برای برگرداندن خرابه هایی که شما به جا گذاشتید به حالت حدودا اولیه آن میباشد البته این مثالها را تعمیم بدهید به هزاران هزار مورد دیگر در تمام وزارتخانه ها و شرکتها و زندگی تک تک مردم…

  3. چه این چه اون چه اون یکی که رفتند.سر و ته یه کرباسن.هیچ فایده ای برای ما مردم نداشتند.فقط و فقط گرونی و بدبختی آوردن.آقای روحانی که میگین من تورم تک نرخی کردم.عزیزدل من تورم توی خیابون ببین تورم توی جیب من جوون ببین تورم توی مغازه ببین.ملت از دولت قبل تا الان هیچ فرقی نکردند اصلا انگاری هیچکس عوض نشده و همچنان کشور بر یک سطح داره میچرخه.قیمت شیر سال91به نره2100تومن بود همین امسال شد2500تومن.بازار تهران سال91در بدترین شرایط اقتصادی ایران حداقل ملت میتونستن توی بازار حرکتی بزنن.اما امسال مغازه دارا هم دارند ماله میکنند چه برسه به من رعیت.آقای روحانی شما باختین شما اگرم رای مجددا بیارید خودتم میدونید چهارسال دیگه هم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد . آقای احمدی نژاد هم همین بودند خواستن خیلی کارها کنند اما نتونستن.آقای روحانی عزیز دل شما یادتونه سال92دانشگاه شهید بهشتی گفتین من کلید دارم قفل مشکلات باز میکنیم.حالا من به شما میگم کلید شما اشتباه بود و توی قفل شکست.شما با شاکلید هم نمیتونید مشکلات حل کنید.چون کلید اصلی دست یکی دیگست که هم من هم ملت هم جهان در خبر هستند.

  4. آقایه احمدی نژاد دوره این حرفا و آمار نشون دادناتون گذشته،لطفا بجا این حرفا،اگر واقعا عاشق و دلسوز مردم هستین،بخاطر کمو کاستیا و اشباهاتتون از مردم حلالیت بطلبین،چه اصراری دارین که شما بهترین دولت بودین؟!!وقتی که مردم می تونن بدون مطالعه هیچ آماری اون فقر و فشار رو در دوره شما لمس کنن،دوره ای که مردم از قحظی نمک هم وحشت زده میشدنو،کیسه کیسه نمک می خریدن،وای خدا،هر چقد بیشتر از خودش دفاع میکنه بیشتر ازش متنفر میشم،بخدا جایه این حرفا یه بار معذرت می خواست از مردم،خیلی بیشتر قبولش داشتیم،لطفا بچاپ هفت صبح بغض یه جوونو

پاسخ دهید