سردار‌ سلامی:‌ می‌توانیم‌ منافع‌ حیاتی‌ آمریکا‌ را‌ تهدید‌ کنیم

سیاسی

بخشهای مهم صحبتهای سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی :

*خارج کردن هشت کشور خریدار نفت ایران از تحریمها جلوه ای از پیروزی ما بر آمریکاست.

* آمریکا به تدریج بدلیل اتخاذ و استراتژی های غلط و تخلیه شدن عقل راهبردی سرمایه های مادی و پشتوانه های سیاسی و منطق سیاسی خود را از دست داده است. مداخله های بی نتیجه اما پرهزینه در دیگر کشورها موجب شده که آمریکا با افول در ارکان قدرت خود مواجه شود. آمریکایی ها قصد تحریم اقتصادی ما را داشتند تا بدین طریق به تسلیم سیاسی وادار شویم.

* تجربه ۴۰ ساله ما بیانگر این است که هر چه فشارهای آمریکایی بر ایران بیشتر شد ملت ما هم از ظرفیتهای بالاتری از خود بروز داده است.امروز می دانیم که اعمال گزینه های نظامی علیه ایران ممکن نیست، اگر هم چنین اقدامی صورت پذیرد با شکست روبرو می شود. در عرصه های سیاسی هم قابل اثبات است که آمریکایی ها بیش از این قادر به اعمال فشار سیاسی نیستند چون جهان او را همراهی نمی کند. آمریکایی ها قادر به ایجاد ائتلاف سیاسی علیه ایران نیست. در حوزه تحریمهای اقتصادی هم آمریکایی ها قادر به تحریم های مطلق نیستند چون انزوا پذیر نیست .تجربه،بهترین اثبات کننده نظریه هاست.

*آمریکایی ها به هیچ عنوان قادر به اتخاذ گزینه های نظامی نیستند زیرا قدرت نظامی آنها فرسوده شده و شرایط اقتصادی و سیاسی انتخاب چنین گزینه ای ندارند.مردم باید بدانند حد نهایت فشارهای آمریکا همین بود که مشاهده کردیم. رفتار ترامپ نمایانگر شخصیت واقعی سیاسی آمریکا است و نشان می دهد که شخصیت اصلی آمریکا ترکیبی است از دروغ،بی رحمی، غیر منطقی، ایجاد چالش با همه جهان و تحقیر ملتها، میل به سلطه طلبی و رفتارهای فردگرایانه است.

* اکنون به قدرتی رسیدیم که از نظر توان ارائه واکنش مؤثر به قدرت هایی در مقیاس امریکا، می توانیم منافع حیاتی آنها را در شرایط لازم تهدید کنیم.

* ما به سرعت قادریم کنترل آمریکایی ها را از خاورمیانه قطع کنیم. ما اشغالگر نیستیم اما بیان این واقعیت از زبان دشمن ما اهمیت دارد. علت اینکه دشمنان ما چند وقتی از اعمال گزینه نظامی علیه کشورمان سخن نمی گویند ناشی از قدرت ماست و بخشی هم ناشی از ناتوانی های آنهاست. صرف داشتن قدرت فیزیکی، شرایط تهاجم را ایجاد نمی کند.

* زیرساخت های نظامی امریکایی ها فرسوده شده و حتی از خلیج فارس تقریباً خارج شدند و به جز چند ناوچه گشتی قدیمی چیز دیگری ندارند و اکثر تجهیزات آن ها برای ۴۰ تا ۵۰ سال پیش است. آنها خودشان گفتند که ناوهای هواپیمابرشان انبارهای باروتی است که هزاران نفر در آنها زندگی می کنند. این ناوها در تیررس موشک های بالستیک نقطه زنی است که اهداف متحرک را می توانند در دریا مورد اصابت قرار دهند. آیا آنها می توانند در مقابل چنین سلاح هایی ایستادگی کنند؟ بین اهداف سیاسی امریکایی ها و ابزارهای نظامی آنها فاصله افتاده است. امریکایی ها نتوانستند با تهدید نظامی، کره شمالی را متقاعد کنند تا انعطاف سیاسی نشان دهد.

منبع: ایسنا

بازدید اپلیکیشن 64 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید