سال آینده سرنوشت یارانه‌ نقدی چه می‌شود؟

اقتصادی

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز‌ در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران از ارسال پیش‌نویس لایحه بودجه ۹۷ مشتمل بر ۲۲ تبصره به هیئت دولت خبر داد و‌ گفت: از هفته آینده کار بررسی بودجه سال آتی در دولت آغاز می‌شود.

او درباره تحویل بودجه ۹۷ به مجلس شورای اسلامی افزود: تا تاریخ ۱۵ آذر یعنی مهلت قانونی یک ماه فرصت داریم، البته ۱۵ آذر تعطیلی رسمی است و‌ روز قبل از آن هم مجلس جلسه ندارد و‌ فکر‌ می‌کنم در اولین جلسه بعد از ۱۵ آذر، مجلس هر‌ روزی که جلسه داشته باشد دولت برای ارائه رسمی بودجه سال آینده آماده است.

سخنگوی‌دولت درباره نحوه پرداخت یارانه‌ها در سال ۹۷، اظهار داشت: در این رابطه کمیته امداد اعلام آمادگی کرده که فقط به افراد تحت پوشش کمیته و‌ بهزیستی یارانه بدهد، چنین نظراتی را هم ‌نمایندگان مجلس بیان کردند که یارانه‌ها را به افراد نیازمند تحت پوشش بدهند و یا افراد اعلام کنند که نیازمند هستیم و‌ نهادهای مربوطه تأیید کنند که نیازمند هستند و این به‌طور‌ غیررسمی از سوی آنان اعلام شده است.

نوبخت تصریح کرد: این موضوع منوط به این است که این درخواست‌ها را نمایندگان در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۷ اعمال کنند که اگر ‌تکلیف قانونی باشد که‌ دولت فقط به افراد تحت پوشش‌ کمیته امداد و ‌بهزیستی پرداخت کند، دولت مجری قانون است و باید انجام دهد.

بازدید اپلیکیشن 74 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. خوبه همین و کم داشتیم فقط ..
    اولش با قط کمک دولت ب حامل های انرژی ..همه ی بازار رو زیر و رو میکنن و بار گرونی رو روی دوش ملت میزارن و میخان با یارانه کمکی باشن تو این گرونی
    حالا که همه چی شیر تو شیر شده و مردم زیر بار گرونی کرایه ها و قبوض آب و برق و گاز و هزارتا مشکل دیگه خم شده. فیل شون یاد هندوستان کرده ..که یارانه رو فقط ب کمیته ی امداد و بهزیستی بدیم !این وسط مردمی که توی خرج روزانه شون هم موندن با این گرونی تکلیف شون چیه فقط خدا میدونه …!

  2. هر موقع آقای نوبخت امد تلویزیون صحبت کرد پشت بند حرفاش خبرهای بد بوده….
    نکن اقا با اعصاب روان مردم بازی نکن یارانه ها قطع بشه روحانی ناراحت میشه با این حرفها وجهه روحانی رو خراب میکنید

پاسخ دهید