رتبه دولت ایران در میان دولت‌های جهان

سیاسی
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 1 عکس
رتبه دولت ایران در میان دولت‌های جهان

بانک جهانی با بررسی ۲۰۹ دولت جهان به لحاظ کارآمدی، دولت ایران را در رده ۱۳۱ و پایین تر از دولت هایی مثل سنگاپور، سوئیس، آندورا، امارات، تایوان، قطر، هند و اردن قرار داد.

خبرگزاری تسنیم: بانک جهانی طی گزارشی به بررسی وضعیت کارآمدی دولت ها در ۲۰۹ کشور جهان پرداخته و بر اساس آمار سال ۲۰۱۸ نمره ای از صفر تا ۱۰۰ را به هر کشور در شاخصی به نام شاخص کارآمدی دولت ها داده است.

دولت ایران در شاخص کارآمدی دولت ها نمره ۳۷٫۵ را بدست آورده و در رده بندی جهانی جایگاه ۱۳۱ را به خود اختصاص داده است.

بر این اساس کارآمدی ۱۳۰ دولت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بیشتر از دولت ایران در این سال بوده است و ۷۸ دولت نیز کارآمدی کمتری نسبت به دولت ایران داشته اند.

در رده بندی جهانی، دولت سنگاپور با کسب نمره ۱۰۰ به عنوان کارآمدترین دولت شناخته شده است و سوئیس با کسب نمره ۹۹٫۵ و فنلاند با نمره ۹۹ به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

برخی دولت های دیگر که کارآمدی بیشتری نسبت به دولت ایران داشته اند عبارتند از: آندورا، هنگ کنگ، نروژ، دانمارک، هلند، امارات، تایوان، انگلیس، قطر، یونان، هند، اردن، کویت و تونس.

برخی دولت ها نیز که در رتبه پایین تر از دولت ایران قرار گرفته اند عبارتند از: الجزایر، مالدیو، مصر، پاکستان، نیجر، گابن، ترکمنستان، زیمبابوه، چاد، سودان.

کشور تازه تاسیس سودان جنوبی با کسب نمره صفر به عنوان ناکارآمدترین دولت جهان شناخته شده است.

بازدید اپلیکیشن 75 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پشت پرده هتاکی یک آخوندنما به ملت ایران پشت پرده هتاکی یک آخوندنما به ملت ایران
سیاسی
هفته پیش فیلمی از شخصی که لباس روحانیت بر تن داشت منتشر شد که به ملت ایران توهین کرد. اما این فرد کیست؟ این ویدئو را که خبرگزاری رسمی حوزه منتشر کرده ببینید....
مطهری در انتقاد از مجمع تشخیص به رهبری نامه نوشت مطهری در انتقاد از مجمع تشخیص به رهبری نامه نوشت
سیاسی
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب رویه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انطباق مصوبات مجلس با سیاستهای کلی نظام را موجب متوقف شدن برخی مصوبات مجلس دانست و خواستار صدور دستور مقتضی برای حل این مشکل شد. در نامه علی‌ مطهری ‌به رهبر…...
فیسبوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد فیسبوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد
سیاسی
فیسبوک صفحه عربی رهبر انقلاب با بیش از ۱۰۰ هزار دنبال کننده را که چندی پیش به بهانه نقض قوانین خود با محدودیت مواجه کرده بود؛ بطور کامل پاک کرد. به گزارش فارس، فیسبوک صفحه عربی رهبر انقلاب با بیش از ۱۰۰ هزار دنبال کننده را که چندی پیش به…...

پاسخ دهید