دلیل عجیب برخی دختران جوان برای ازدواج با مستمری‌بگیران!

اجتماعی

سرپرست سازمان تامین اجتاعی گفت: برخی دختران جوان به عقد مستمری‌بگیرانی که سن بسیار بالایی دارند و احتمال فوت‌شان زیاد است، در می‌آیند تا پس از فوت آن فرد، موفق به دریافت مستمری سازمان شوند!

به گزارش مشرق، محمدحسن زدا درباره طلاق‌های صوری در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: چند سالی است سازمان تامین اجتماعی با پدیده طلاق‌های صوری برای برقراری مستمری فرزندان اناثی که پدرشان بیمه‌شده یا مستمری‌بگیر سازمان بوده و فوت کرده است روبروست؛ اگر چه تعداد خانوارهایی که حاضر به پذیرش این خطای عجیب و پرمسئله می‌شوند در قیاس با تعداد مستمری‌بگیران محق، بسیار کم است.
وی افزود: اتفاق دیگری که رخ داده این است که برخی دختران جوان به عقد مستمری‌بگیرانی که سن بسیار بالایی دارند و احتمال فوت‌شان زیاد است، در می‌آیند تا پس از فوت آن فرد، موفق به دریافت مستمری سازمان شوند! در این موارد موضوع فقط به دریافت مستمری ختم نمی‌شود، بلکه مفسده‌ها و مشکلات فراوان بعدی برای خانواده‌ها و بویژه آن زنان طلاق گرفته و دختران ازدواج کرده پیش می‌آید که … در این زمینه‌ها بایستی نهادها و افراد مسئول، خانواده‌ها را آگاه کرده و اطلاعات لازم را ارائه دهند.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ادامه نوشت: البته در بسیاری از این موارد، سازمان از طرق مختلف متوجه این دور زدن‌های به ظاهر قانونی می‌شود و اقدامات لازم را انجام می‌دهد. سازمان تامین اجتماعی پشتیبان واقعی دختران و زنانی است که در مسیر زندگی خود با ریسک مواجه می‌شوند

بازدید اپلیکیشن 216 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. سرپرست محترم تامین اجتماعی، همین که سازمان متبوعه شما قانون بیمه بیکاری رو که صراحتا نوشته کسی که “یکسال” سابقه پرداخت بیمه رو داشته باشه مشمول دریافت بیمه بیکاری میشه رو، با قانون من در آوردی یکسال در کارگاه آخر کار کرده باشند عوض کردید و تو این شرایط سخت اقتصادی کسانی رو که سالها حق بیمه پرداخت کردند رو از دریافت حقشون محروم کردید کافیه.این مسائل جذاب واسه رسانه ها رو مطرح نکنید و به دور زدن قانون تو مجموعه تون بپردازید.

پاسخ دهید