درخواست ضدایرانی عربستان از اروپا

سیاسی
درخواست ضدایرانی عربستان از اروپا

خبرآنلاین به نقل از کیهان نوشت: فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی دی ولت و درباره نقش توافق برجام در مهار برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از تولید بمب گفت: ایرانی‌ها باید پاسخگو باشند و به آنچه در قرارداد متعهد شده‌اند، پایبند بمانند. متأسفانه نمی‌توان مطمئن بود که آنها واقعاً این‌گونه عمل می‌کنند.
وی افزود: «به همین دلیل از اروپایی‌ها و جامعه جهانی می‌خواهیم که از اهرم‌های موجود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده کنند.»
وزیر خارجه عربستان با بیان اینکه به اعتقاد او جامعه جهانی برای دور نگه‌داشتن ایران از سلاح‌های هسته‌ای مصمم است، در رابطه با امکان نجات برجام می‌گوید: «فکر نمی‌کنم که بتوان توافق هسته‌ای را به فرم کنونی‌اش نجات داد. چرا که در درازمدت برای عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای به اندازه کافی مؤثر نیست.
وزیر خارجه عربستان افزود: «مسئله نباید نجات توافق بلکه بازگرداندن ایران به پای میز مذاکره برای دستیابی به توافقی بهتر باشد.» توافقی که نگرانی‌های جامعه جهانی از جمله فعالیت‌های بی‌ثبات کننده در منطقه و برنامه موشکی بالستیک ایران را دربر بگیرد.
وی گفت: از اروپا می‌خواهم از تماس‌های خوب خود با ایران استفاده کند تا برای ایرانی‌ها روشن شود که آنها باید در مورد توافقی مذاکره کنند که مورد قبول همه است و به مشکلاتی که آمریکا و همسایگان ایران پیوسته به آن اشاره می‌کنند هم بپردازد.

بازدید اپلیکیشن 1 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

گزارش تلویزیون رومانی از کشف جسد قاضی منصوری گزارش تلویزیون رومانی از کشف جسد قاضی منصوری
سیاسی
دقایقی پیش تلویزیون رومانی خبر از کشف جسد قاضی منصوری در هتلی واقع در بخارست داد. گزارش کامل و با کیفیت پخش شده از تلویزیون رومانی را ببینید. همچنین اولین عکس منتشرشده از جسد قاضی غلامرضا منصوری در ورودی هتلی در بخارست را می‌بینید. [caption id="attachment_334470" align="alignnone" width="700"] Gz[/caption]...
فشار بر وزیر ارتباطات، اینستاگرام را فیلتر می‌کند؟ فشار بر وزیر ارتباطات، اینستاگرام را فیلتر می‌کند؟
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | دیروز اول تیرماه به واسطه حضور وزیر ارتباطات در مجلس، نماینده‌ها چنان حمله جانانه‌ای به فضای مجازی کردند که بخش‌هایی از حرف‌هایشان نقل محافل و شبکه‌های مجازی شد. از مجموع ۱۰ نماینده‌ای که دیروز خطاب به وزیر ارتباطات نطق کردند همگی درباره مدیریت فضای مجازی انتقاد…...
جزئیات ‌سومین جلسه دادگاه اکبر طبری جزئیات ‌سومین جلسه دادگاه اکبر طبری
سیاسی
روزنامه هفت صبح | دیروز سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه‌قضائیه و متهمان دیگر این پرونده برگزار شد. در این پرونده کنار اسم اکبر طبری دو اسم دیگر هم وجود دارد. یکی فرهاد مشایخ که در جلسه دادگاه دیروز حاضر بود و…...

پاسخ دهید