درخواست ضدایرانی عربستان از اروپا

سیاسی
درخواست ضدایرانی عربستان از اروپا

خبرآنلاین به نقل از کیهان نوشت: فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی دی ولت و درباره نقش توافق برجام در مهار برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از تولید بمب گفت: ایرانی‌ها باید پاسخگو باشند و به آنچه در قرارداد متعهد شده‌اند، پایبند بمانند. متأسفانه نمی‌توان مطمئن بود که آنها واقعاً این‌گونه عمل می‌کنند.
وی افزود: «به همین دلیل از اروپایی‌ها و جامعه جهانی می‌خواهیم که از اهرم‌های موجود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده کنند.»
وزیر خارجه عربستان با بیان اینکه به اعتقاد او جامعه جهانی برای دور نگه‌داشتن ایران از سلاح‌های هسته‌ای مصمم است، در رابطه با امکان نجات برجام می‌گوید: «فکر نمی‌کنم که بتوان توافق هسته‌ای را به فرم کنونی‌اش نجات داد. چرا که در درازمدت برای عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای به اندازه کافی مؤثر نیست.
وزیر خارجه عربستان افزود: «مسئله نباید نجات توافق بلکه بازگرداندن ایران به پای میز مذاکره برای دستیابی به توافقی بهتر باشد.» توافقی که نگرانی‌های جامعه جهانی از جمله فعالیت‌های بی‌ثبات کننده در منطقه و برنامه موشکی بالستیک ایران را دربر بگیرد.
وی گفت: از اروپا می‌خواهم از تماس‌های خوب خود با ایران استفاده کند تا برای ایرانی‌ها روشن شود که آنها باید در مورد توافقی مذاکره کنند که مورد قبول همه است و به مشکلاتی که آمریکا و همسایگان ایران پیوسته به آن اشاره می‌کنند هم بپردازد.

بازدید اپلیکیشن 1 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ظریف: با ویروس بجنگید نه با ما ظریف: با ویروس بجنگید نه با ما
سیاسی
به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه در مقاله‌ای در نشریه «کامرسانت» روسیه با اشاره به فشار جامعه جهانی به آمریکا برای لغو تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، عنوان کرد: رفتار خیره‌سرانه رژیم آمریکا نشان داده که در برابر فشار افکار عمومی جهانی مقاومت کرده و امیدوار است با زورگویی و قلدری…...
سه مرکز مهم پخش ویروس کرونا در ایران سه مرکز مهم پخش ویروس کرونا در ایران
سیاسی
برترین‌ها: وزیر ارتباطات با اشاره به تحلیل اطلاعات و داده‌کاوی مربوط به مبتلایان به کرونا در ایران، سه مرکز مهم پخش ویروس کرونا را اعلام کرد. محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: با دریافت بخشی از اطلاعات مبتلایان به کرونا در ایران و تحلیل اطلاعات حمل و نقل، پرداخت حضوری…...
‌اسرار جدید از ‌مرگ دو آیت‌الله ‌اسرار جدید از ‌مرگ دو آیت‌الله
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح| فرزند‌ آیت‌الله حائری شیرازی می‌گوید علت درگذشت پدرش اعتماد او به حسین روازاده از فعالان طب اسلامی بوده، روازاده اما تکذیب می‌کند . دو ماه بعد از اینکه فرزند آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد پدرش به علت اعتماد اشتباه به فعالان…...

پاسخ دهید