درخواست آمریکا برای جلسه اضطراری شورای حکام درباره ایران

سیاسی
درخواست آمریکا برای جلسه اضطراری شورای حکام درباره ایران

واشنگتن روز جمعه خواستار برگزاری جلسه اضطراری ۳۵ کشور عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفتگو درباره اقدامات ایران در کاهش تعهدات اتمی اش شد.
به احتمال زیاد این جلسه چهارشنبه هفته جاری برگزار خواهد شد
به گزارش فارس، «جکی ولکات»، نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی امروز جمعه خواستار برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بحث درباره برنامه هسته‌ای ایران شدند.
دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت این سازمان قرار گرفته آورده است: «امروز، “جکی ولکات” سفیر آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی در وین، وفق قواعد و رویه‌های شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار برگزاری نشست ویژه این شورا برای بحث درباره جدیدترین گزارش مدیر کل آژانس درباره برنامه هسته‌ای حکومت ایران شد.»
ولکات ادعا کرده دولت آمریکا «قویاً» از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و فعالیت‌های راستی‌آزمایی این نهاد بین‌المللی در ایران حمایت می‌کند.
در این بیانیه تصریح شده ولکات قبلاً به شورای حکام اظهار داشته گزارش واقع‌بینانه و جامع مدیر کل آژانس در خصوص فعالیت‌های ایران-و هر گونه تغییر در این فعالیت‌ها- برای استفاده شورا از اختیارات خود جهت ارائه ارزیابی دقیق از اجرای تعهدات پادمانی و هسته‌ای توسط ایران ضروری است.
دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی در پایان این بیانیه آورده است: «جامعه بین‌المللی بایستی رژیم ایران را پاسخگو کند.»
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ۱۵ گزارش از زمان اجرایی شدن توافق هسته‌ای برجام پایبندی ایران به تمامی تعهداتش ذیل این توافق را تأیید کرده است.
دولت آمریکا اردیبهشت‌ماه سال گذشته با نقض یکجانبه تعهدات خود ذیل برجام از این توافق که به تأیید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده بود خارج شد.

بازدید اپلیکیشن 130 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نظر تولیت آستان قدس درباره تحریم‌ها نظر تولیت آستان قدس درباره تحریم‌ها
سیاسی
خبرآنلاین به نقل از آستان نیوز نوشت: حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس، در مراسم سی و هشتمین سالگرد بزرگداشت شهید هاشمی‏‌نژاد با تأکید بر اینکه عزت، سربلندی و پیروزی‌های ایران اسلامی از برکات اهل بیت(ع) و ولایت فقیه است، گفت: ۴۰ سال ایران اسلامی را تحریم کردند…...
بن‌سلمان خواستار تنش‌زدایی با ایران شد بن‌سلمان خواستار تنش‌زدایی با ایران شد
سیاسی
خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره نوشت: روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه در گزارشی ضمن اشاره به گامهای مثبت ایران و عربستان سعودی در مسیر گفتگوهای غیرمستقیم برای تنش زدایی در خاورمیانه، اعلام کرد که مقامات ریاض از همتایان خود در پاکستان و عراق خواسته اند تا با رهبری ایران…...
دلنوشته ربیعی از روزگار جبهه و جنگ دلنوشته ربیعی از روزگار جبهه و جنگ
سیاسی
شهید هاشمی گفت عاشق دختر ماموستا شدم، باید کمکم کنی... سخنگوی دولت، به مناسبت هفته دفاع مقدس، مطلبی را با عنوان « هفته دفاع مقدس، دو روایت از نوعی دیگر» در صفحه خود در شبکه مجازی منتشر کرد. به گزارش خبرآنلاین، علی ربیعی، سخنگوی دولت به مناسبت هفته دفاع مقدس…...

پاسخ دهید