حضور نخستین فوتبالیست زن در تیم مردان

ورزشی
حضور نخستین فوتبالیست زن در تیم مردان

مسوولان فوتبال در لیگ ۴ هلند اجازه دادند که یک زن ۱۹ ساله در تیم مردان حضور پیدا کند که این برای نخستین‌بار در تاریخ فوتبال هلند است.

نام این زن الین فوکیما است که ۱۹ سال سن دارد.

فدراسیون فوتبال هلند به دنبال آن است که به صورت آزمایشی تیم‌های مشترک زنان و مردان را در لیگ‌های پایین‌تر بررسی کند تا در صورت موفقیت آمیز بودن این طرح در لیگ‌های بالاتر اجرا شود.

در قوانین فدراسیون فوتبال هلند آمده است که زنان تنها تا ۱۸ سالگی می‌توانند در تیم‌های مردانه فوتبال حضور پیدا کنند و این برای نخستین‌بار در تاریخ فوتبال هلند است که یک زن ۱۹ ساله به عضویت یک تیم مردان درمی‌آید و می‌تواند در کنار آن‌ها به میدان رود.

خود فوکیما درباره حضورش در تیم مردان گفت: این یک تصمیم بسیار خوب بود. من از سن ۵ سالگی در کنار این بازیکنان هستم و قطعا اگر نمی‌توانستم ادامه دهم ناراحت می‌شدم. با یک چالش بزرگ مواجه شده‌ام. باید توانایی‌ام را نشان دهم. نمی‌دانم که آینده چه خواهد شد اما فعلا از وضعیت راضی و خوشحال هستم. می‌خواهم که از این تجربه بی‌نظیر نهایت استفاده را ببرم.

بازدید اپلیکیشن 86 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

فوتبال در آلمان؛ شروع خوب دورتموند و هرتابرلین فوتبال در آلمان؛ شروع خوب دورتموند و هرتابرلین
ورزشی
در دومین شب از هفته اول بوندس‌لیگای آلمان، امشب (شنبه) ۶ بازی برگزار شد که در مهمترین آنها تیم‌های فوتبال اشتوتگارت و وردربرمن متحمل شکست خانگی شدند. اشتوتگارت که در پایان فصل گذشته به بوندس‌لیگا برگشت، در خانه با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب فرایبورگ شد. وردربرمن نیز که میزبان…...
تماشا کنید | خلاصه بازی استقلال و تراکتورسازی تبریز تماشا کنید | خلاصه بازی استقلال و تراکتورسازی تبریز
ورزشی
تراکتورسازی تبریز دقایقی پیش در یک بازی پربرخورد، پرحاشیه و پرگل با شکست استقلال قهرمان جام حذفی شد....
اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس منصوب شدند اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس منصوب شدند
ورزشی
براساس مصوبه مجمع عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس اعضا جدید هیئت مدیره این باشگاه منصوب شدند. به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سید محمد فیاض و غلامعلی محمد علیپور براساس مصوبه مجمع عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس به عنوان اعضا جدید هیئت مدیره این باشگاه…...

پاسخ دهید