جولان اسب‌های تروآ در اردوگاه اصولگرایان

سیاسی

به بهانه سخنانی که از رائفی‌پور در شبکه‌های مجازی نقل شده است
هفت صبح_کمال بردبار: دیروز سخنرانی رائفی‌پور(که تاریخ دقیقش را پیدا نکردیم ) درباره عید غدیر خم منتشر شد. در آن او به روشی اشتباه ارج و قرب عید غدیر را در تضاد با عید نوروز قرار می‌دهد. در سخنان بانمک این سخنران محبوب اصولگرایان عید نوروز یک تشریفات بی‌فایده است که به مناسبت اتفاقی بی‌معنی یعنی آمدن بهار شکل می‌گیرد و « زمستون میره بهار میاد خب حالا بیاید به درک‌ !»
سخنانی به همین سخیفی‌. به همین بی‌ربطی‌. به همین … باور نکردنی است که یک سخنران محبوب بخشی از اصولگرایان این‌گونه برای جلب توجه مخاطبش کلمات را به در و دیوار می‌کوبد. زنجیره استدلال او این‌گونه است که عید حقیقی عید غدیر است و عید نوروز چیزی جز صله ارحام و تمیز کردن خانه‌ها نیست. این دو قطبی متظاهرانه را این سخنران جوان جاه طلب شکل می‌دهد. و خب هواداران خاص خود را هم دارد. این همان خط عجیب کار فرهنگی در اصولگرایان است که ما چیزی ازآن سردر نمی‌آوریم. به بهانه مردم پسند بودن انواع و اقسام تصمیم‌های پرهزینه اشتباه را اتخاذ می‌کنند و چهره‌های خود را مدام به اشتباه انتخاب می‌کنند. واقعا رائفی پور با این سطح از سخنرانی و این شیوه استدلال باید چهره مهم فرهنگی اصولگرایان باشد؟‌یعنی خط سره و ناسره کلا از بین رفته است ؟‌یعنی اصولگرایان خود را در نسبی‌گرایی پست مدرن‌وار رها کرده‌اند که در آن هر شیوه و سخنی می‌تواند ارزش داشته باشد؟‌ در همین اردوگاه اصولگرایان سخنران زبردستی مثل رحیم پور‌ازغدی وجود دارد که به رغم عبوسی آزارنده چهره و لحن که سد راه ارتباط مخاطب با او می‌شود‌،‌از سخنانش نوعی انسجام سلیم ایدئولوژیک قابل لمس است‌. حتی سخنران پرتلاطمی مثل حسن عباسی و یا سخنران همیشه مهاجم و پرخاشگری مثل سعید قاسمی در برابر حرف‌هایی که رائفی پور تقدیم شنوندگان خود می‌کند‌،‌ قابل تامل‌تر هستند . این خط فرهنگی اشتباه مدام هزینه مادی و معنوی روی دست اصولگرایان می‌گذارد. خطی که فکر می‌کند می‌تواند افکار عمومی را مهندسی کند و به جای تولید آثار عمیق به بند بازی بازیگوشانه روی افکار عمومی می‌پردازند. پس تتلو را روی ناوچه ارتش می‌برند‌،‌از بهنوش بختیاری تجلیل می‌کنند‌،‌ مراسم دکتر سلام را برگزار می‌کنند‌،‌استندآپ کمدین‌های خاص خودرا به نمایش می‌گذارند(یکی از یکی بی‌نمک‌تر) و روی نفوذ کلامی مداحان سرمایه‌گذاری و درنهایت مدام شکست از افکار عمومی را تجربه می‌کنند. آن هم افکار عمومی همه مردم. اصولگرایان باید خود را از شر این اسب‌های تروآ نجات دهند‌. نباید بگذارند نادانی‌، خودرا در«لباس اعتماد و ارزش‌ » پنهان کند‌. نادانی‌،‌نادانی است حتی اگر خودرا در لباس همه چیز دانی و حرف‌های درشت کم ارزش و مچ‌گیری‌ها و نکته‌سنجی‌های بی‌فایده از نشانه‌های فراماسونری و تاثیر داستان‌های تورات در کارتون‌های دیسنی و از این جور حرف‌ها که ندانستن آنها هم لطمه‌ای به هیچ کس نمی‌زند، پنهان کند.
و خب بزرگان اصولگرا نیز معمولا دربرابر چنین دیدگاه‌ها و پدیده‌هایی سکوت می‌کنند. شاید برای آنها هم مهندسی افکار عمومی پدیده جذابی باشد شاید هم عمق افتضاح را می‌بینند اما می‌ترسند که حرفی بزنند. مثل همان لباس خیالی پادشاه‌. جرئت ندارند بگویند بر تن این پادشاه لباسی نیست.

بازدید اپلیکیشن 551 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. اینکه استاد رائفی پور سیبل شده و او را میزنند به بهانه ملی گرایی مسئله عجیبی نیست اینکه یک عده دارند ناخوداگاه به فراماسونها کمک می کنند که باز سر مسایل ملی و مذهبی مردم را به جان هم بیندازند آن هم در اوضاع و احوال امروز جای تعجب دارد که واقعاً اینها ناخواسته چنین حرفهایی را می زنند و منتشر می کنند یا خط گرفته از جایی هستند خدا کند اینها فقط قدرت درک مسئله را نداشته باشند یعنی فقط از سر نادانی اینگونه بنویسند وگرنه به حق صاحب زمان کسی که دانسته سعی می کند به فراماسونها و دشمن کمک می کند تا دین و مذهب را در مقابل ملی گرایی قرار دهد هدایت کند اگر قابل هدایت نباشد نابود کند انشاالله . بدانند اوضاع دیگر عوض شده این قسم بازی ها دیگر جواب نمیدهد.

  2. من سخنرانیش رو گوش کزدم.حرف درست میزنه.در ضمن کسی رو که نمیشناشید چطوری در موردش نظر میدید پرفسورها.تنها کسی که از کوروش و ایرانی دفاع کرد ایشون بود.کلیپ پخش شده کل حرفاش نبود.تا کی با یه کلیپ ادیت شده باید بازی بخرن این مردم

  3. من واقعا بعضی ها رو نمیفهمم، از کی تا حالا عره و عوره و شمسی کوره میشن استاد؟؟استاد رائفی پور؟؟؟از خدا میخوام علاوه بر شفا یه کمی بهتون سواد هم بده ،بعدشم،چطور کسی که عید مقدس و باستانی آریایی ها رو زیر سوال میبره و به عقاید ما توهین میکنه از ایرانی که هیچ،از کوروش کبیر دفاع میکنه؟؟؟ یا تو منظورشو نفهمیدی،یا چرت و پرت خوندی یا داری چرت و پرت میگی.

  4. چون تو یدونه سخنرانیش رو گوش کردی شناختیش عایا؟اگه ما گوش نکنیم حکممون چیه؟مگه کسی در مورد خودش نظر داده؟حالا تو که سخنرانیش روگوش کردی و فهمیدی که حرف درست میزنه بگو ایشون کجا و کی سخنرانی کرده؟منم گوش کنم.

پاسخ دهید