جوانان بصره کنسولگری ایران را آب و جارو کردند

اجتماعی

گروهی از جوانان بصره در حرکتی نمادین و به منظور نشان دادن عمق برادری دو ملت، محل هجوم آشوب گران در ساختمان قبلی کنسولگری ایران را آب و جارو کردند.

به گزارش ایرنا از رسانه های محلی بصره، گروهی از جوانان و مردم بصره روز چهارشنبه با حضور در ساختمان قبلی کنسولگری جمهوری اسلامی که عصر جمعه مورد هجوم عوامل اجیر شده توسط کنسولگری آمریکا قرار گرفت، در حرکتی نمادین اقدام به آب و جاروی آن کردند.

این جوانان همچنین با برافراشته کردن و نصب پرچم جمهوری اسلامی و نیز تصاویر بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی در نقاط مختلف این ساختمان، همبستگی خود را با دولت و مردم ایران به نمایش گذاشتند.

حرکت امروز جوانان بصره در حالی است که پیشتر کمیته برگزار کننده تظاهرات در این شهر در بیانیه ای از اقدام اغتشاگران در حمله به مراکز دولتی، بسیج مردمی و نیز کنسولگری جمهوری اسلامی ایران اعلام برائت کرده و گفته بود عده ای نفوذی وابسته به حزب بعث و داعش اقدام به کارهای تخریبی کردند و این اقدامات از سوی معترضان اهل بصره نبوده است.

اقدام امروز جوانان بصره همچنین یک روز پس از افتتاح محل جدید کنسولگری ایران در بصره با حضور ‘ایرج مسجدی’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و مسوولان محلی صورت می گیرد.

بازدید اپلیکیشن 88 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. باید هوشیار باشیم به ایرانی ها میگن تو مشهد اینجوری، به عراقی ها میگن تو اربعین اونجوری، نباید تو پازل دشمن بازی کنیم، خیلی هم پیچیده نیست، دوستی ایران و عراق یکی از مولفه های قدرت ایرانه… دشمن میخواد تفرقه بندازه…

  2. دوست عزیز??دوستی یه طرفه بدرد لای جرز دیوار میخوره.مولفه قدرت اونجا مشخص میشه که عراقی با دینارش راه میفته تو بازار ایران هرچی خاروبار و لوازم مفت ورمیداره میبره اونطرف و برا عشق و حالش هم تشریف میاره مشهد

پاسخ دهید