جزییات اتهام «فساد فی‌الارض» برای یک خواننده

فرهنگی
جزییات اتهام «فساد فی‌الارض» برای یک خواننده

یک وکیل دادگستری از صدور کیفرخواست برای محسن لرستانی -خواننده- به اتهام افساد فی‌الارض و ارجاع پرونده او به دادگاه انقلاب اسلامی تهران خبر داد.

سید کاظم حسینی وکیل مدافع محسن لرستانی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: موکلم ۱۲ اسفندماه سال ۹۷ در منزل مادرش در سعادت آباد بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان است. پرونده موکلم با شکایت مدعی العموم و با صدور کیفرخواست به اتهام «افساد فی الارض» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است.

به‌گفته حسینی موضوع اتهامی موکلش در رابطه با مسائل اخلاقی و خصوصی است که در فضای مجازی منتشر کرده و او شاکی خصوصی ندارد.

ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی در رابطه با افساد فی الارض و مجازات آن مقرر داشته است:

«هرکس به‌طور گسترده، مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادی کشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمی و میکروبی و خطرناک یا دایر کردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی، یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فی‌الارض محسوب و به اعدام محکوم می‌گردد.

تبصره- هرگاه دادگاه از مجموع ادله و شواهد قصد اخلال گسترده در نظم عمومی، ایجاد ناامنی، ایراد خسارت عمده و یا اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع و یا علم به مؤثر بودن اقدامات انجام شده را احراز نکند و جرم ارتکابی مشمول مجازات قانونی دیگری نباشد، با توجه به میزان نتایج زیانبار جرم، مرتکب به حبس تعزیری درجه پنج یا شش محکوم می‌شود.»

بازدید اپلیکیشن 310 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اجرای زنده همایون شجریان و علیرضا قربانی اجرای زنده همایون شجریان و علیرضا قربانی
فرهنگی
لحظاتی از اجرای زنده همایون شجریان و علیرضا قربانی از قسمتی از آلبوم «افسانه چشمهایت» را می بینید....
درباره خداحافظی خشایار اعتمادی از موسیقی درباره خداحافظی خشایار اعتمادی از موسیقی
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، بهنام مظاهری | هفته گذشته در بین اخبار موسیقی و آهنگ‌های جدیدی که به بازار آمد، یک اتفاق مهم هم افتاد که چندان در رسانه‌ها به آن نپرداختند و به‌نوعی از چشم همگان پنهان ماند. خبر این بود که اولین خواننده پاپ بعد از انقلاب از موسیقی…...
یکنواختی از نوع ‌برنامه «نگاه یک» یکنواختی از نوع ‌برنامه «نگاه یک»
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، گروه تلویزیون | درباره برنامه گفت‌وگو محور شبکه یک سیما که مجری و مهمان، ساعتی حرف می‌زنند و در آن نه خبری از آیتم‌سازی است و نه اصول دیگر برنامه‌سازی . برنامه‌های گفت‌وگو محور تلویزیون چند عیب اساسی دارند که مهم‌ترین آن یکنواختی است. پیش‌تر چند برنامه…...

پاسخ دهید