اعلام ترکیب هیات رئیسه سنی مجلس یازدهم

سیاسی
اعلام ترکیب هیات رئیسه سنی مجلس یازدهم

هفت صبح – معاون اجرایی مجلس ضمن تشریح جزئیات جلسه افتتاحیه مجلس یازدهم ترکیب هیات رئیسه سنی این مجلس را نیز اعلام کرد. غلامرضا نوری در نشست خبری خود برای تشریح جزئیات جلسه افتتاحیه مجلس یازدهم گفت: «جلسه افتتاحیه مجلس یازدهم فردا چهارشنبه هفتم خرداد ماه با حضور ۲۷۶ نفر از منتخبین و با حضور تعدادی از مهمانان عالی رتبه کشوری و لشکری برگزار می‌شود. تفاوت افتتاحیه امسال با سال‌های گذشته ناشی از شرایط بهداشتی حاکم بر جامعه است و پروتکل‌های بهداشتی ما را در دعوت از مهمانان محدود کرده است معمولا اعضای هیات دولت، مسوولان کشوری و لشکری، استانداران، علما و پیشوایان مذاهب و اقلیت‌ها و نمایندگان صنوف مختلف در این جلسه دعوت می‌شدند که به خاطر شرایط خاص از دعوت آنها شرمنده شدیم. ان شاءالله ما در وقت قانونی مجلس یازدهم را شروع خواهیم کرد و من مجددا از منتخبین محترم دعوت می‌کنم ۸ صبح فردا چهارشنبه برای مراسم افتتاحیه و اولین جلسه مجلس یازدهم شرف حضور داشته باشند.»

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: «طبق اعلام آیین نامه مجلس در جلسه افتتاحیه ابتدا تلاوت قرآن و بعد گزارش معاون اجرایی خدمت نمایندگان ارائه می‌شود و پس از آن هیات رئیسه سنی مستقر خواهند شد، گزارش وزیر کشور ارائه می‌شود و رئیس جمهور نیز سخنانی را خواهد داشت در ادامه نیز مراسم تحلیف و سوگند منتخبین و اقتراع شعب را خواهیم داشت. در ادوار گذشته منتخبین بعد از تحلیف در حرم امام خمینی حضور می‌یافتند که امسال به دلیل شرایط خاص این برنامه به وقت مناسب دیگری موکول شد و به جای آن منتخبین در پایان جلسه بر سر مزار شهدای گمنام حضور می‌یابند.»

وی درباره ترکیب هیات رئیسه سنی نیز گفت: «براساس مدارک واصله آقای تقوی منتخب تهران رئیس هیات رئیسه سنی، آقای میرسلیم نایب رئیس هیات رئیسه سنی، آقای نجابت منتخب شیراز به عنوان جوان ترین منتخب دبیر هیات رئیسه سنی و آقای فتحی منتخب استان کردستان به عنوان جوان ترین منتخب دبیر دوم هیات رئیسه سنی خواهند شد که این ترکیب فردا صبح در محل هیات رئیسه مستقر خواهند شد و جلسه را اداره می‌کنند. منتخبین همچنین فردا پیش از ظهر یا بعد از ظهر بسته به تصمیم هیات رئیسه سنی در شعب ۱۵ گانه حضور می‌یابند. و برای دومین جلسه رسمی مجلس آن طوری که هیات رئیسه سنی تصمیم گرفته به صورت استمزاجی در جلسه فردا رای گیری خواهد شد که در صورت موافقت منتخبان روز پنجشنبه برگزار شود. در جلسه دوم همچنین باید انتخاب رئیسه دایم صورت بگیرد.»

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: «کار شعب بسته به میزان اعتراضات و فعال شدن کمیسیون تحقیق معمولا طی یک هفته جمع می‌شود و با تایید دو سوم اعتبارنامه منتخبین مجلس رسمیت می‌یابند و وارد دستور کار خود می‌شود.»

 

نوری در پایان با بیان این که برگزاری جلسه افتتاحیه مجلس تحت پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا انجام می‌شود، گفت: «ما جلساتی با وزیر بهداشت و نماینده ایشان داشتیم و به منتخبین در تهران و شهرستان‌ها مکان‌های را برای انجام تست کرونا اعلام کردیم که ان‌شاءلله بنا است آنها با تست منفی در جلسه فردا حضور یابند و خوشبختانه تاکنون نیز مشکلی خاصی در این زمینه  وجود نداشته است.»

بازدید اپلیکیشن 29 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تکذیب تماس عراقچی برای انتقال مظاهری تکذیب تماس عراقچی برای انتقال مظاهری
سیاسی
معاون وزیر امورخارجه با بازیکنان تراکتور برای انتقال به تیم های دیگر را تکذیب کرد. به گزارش ورزش سه، دقایقی قبل محمدرضا زنوزی در مصاحبه ای عجیب ادعا کرد که عراقچی برای انتقال مظاهری به تیمی تهرانی وارد ماجرا شده است. در پی ادعای آقای زنوزی مالک باشگاه تراکتور سازی…...
ادعای آمریکا درباره بازگشت تحریم‌ها و پاسخ ایران ادعای آمریکا درباره بازگشت تحریم‌ها و پاسخ ایران
سیاسی
وزارت خارجه آمریکا طی یک بیانیه مدعی شده است که تحریم های بین المللی علیه ایران بازگشته است اما ایران در پاسخ این ادعا را رد کرده است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد یکشنبه به وقت تهران با صدور بیانیه ای و به رغم…...
بازتاب بیانات رهبری در مورد ” خیانت امارات “ بازتاب بیانات رهبری در مورد ” خیانت امارات “
سیاسی
مقام معظم رهبری امروز در یک سخنرانی تاکید کردند که عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی خیانت به دنیای اسلام، جهان عرب و کشورهای منطقه و به مسئله مهم فلسطین است که این سخنان ایشان بازتاب گسترده‌ای در رسانه های عربی به دنبال داشت. به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله…...

پاسخ دهید