ترامپ: به دنبال نفر سوم داعش هستیم

جهان
ترامپ: به دنبال نفر سوم داعش هستیم

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا بر تداوم مبارزه با تروریسم خود ساخته تاکید کرد و مدعی شد با کشته شدن البغدادی و نفر دوم داعش، اکنون به دنبال نفر سوم این گروه تروریستی هستیم.

دونالد ترامپ روز دوشنبه در آئین گرامیداشت روز کهنه سربازان آمریکایی که در میدان مدیسون نیویورک برگزار شد، افزود: نیویورک همیشه الگوی مقاومت کشور ما بوده است. در ابتدا، بریتانیایی‌ آمده بودند تا ما را ضعیف و خفه کنند اما نمی دانستند نیویورک با وطن پرستی در برابر آنها مقاومت خواهد کرد.

وی به حملات ۱۱ سپتامبر هم اشاره کرد و ادامه داد: در سپتامبر ۲۰۰۱ همه جهان شاهد وحشتی بود که در نیویورک ایجاد شد اما ما با روحیه ای تزلزل ناپذیر و اراده‌ای راسخ مقاومت کردیم.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: ما عهد می کنیم این واقعه را هرگز فراموش نکنیم. از بخش های آمریکا تا کوه‌های افغانستان و بیابان‌های عراق، روحیه آمریکایی باعث شده است تا بر خودکامگان تاریخ غلبه کنیم، علیه کمونیست بایستیم و با تروریسم مبارزه کنیم.

ترامپ با اشاره به مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش گفت: نفر دوم این گروه هم مرده است و اکنون به دنبال نفر سوم این گروه تروریستی هستیم. این‌ها شانسی برای مواجهه با قدرت ارتش آمریکا ندارند.

وی افزود: با اینکه نمی توانیم دین خود را به طو کامل به کهنه سربازان ادا کنیم اما باید عهد کنیم مراقب آنهایی باشیم که در جنگ بوده اند. عهد می کنیم همواره کهنه سربازانمان را گرامی بداریم. ما باید حراست کنیم کاری که نسل‌ها مبارزان جانشان را فدا کردند، ما از آزادی وارزش و میهن خود دفاع می کنیم.

در آمریکا روز ۱۱ نوامبر مصادف با ۲۰ آبان ماه به عنوان روز گرامیداشت کهنه سربازان آمریکایی و آنهایی که از نیروی نظامی بازنشسته شده اند، نام گذاری شده است.

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

همسر ابوبکر البغدادی بازداشت شد همسر ابوبکر البغدادی بازداشت شد
جهان
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از بازداشت همسر ابوبکر البغدادی سرکرده سابق داعش خبر داد. به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ پیش از این نیز یک مقام بلند پایه ترکیه اعلام کرده بود، خواهر، همسر خواهر و عروس ابوبکر البغدادی سرکرده (سابق) داعش در شمال شرق سوریه بازداشت…...
ترکیه مدعی بازداشت خواهر سرکرده‌ی داعش شد ترکیه مدعی بازداشت خواهر سرکرده‌ی داعش شد
جهان
برگزاری فارس: یک مقام امنیتی ترکیه بامداد سه‌شنبه گفت خواهر بزرگتر «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش را در شمال غربی سوریه بازداشت کرده‌اند. خبرگزاری «آسوشیتدپرس» به نقل از این مقام ترکیه‌ای که نامش را فاش نکرد، نوشت خواهر البغدادی توسط ترکیه دستگیر شده، این عملیات را مانند کشف «معدن…...
پروفسور جانشین ابوبکر شد پروفسور جانشین ابوبکر شد
جهان
یک روزنامه انگلیسی از رهبر جدید داعش رونمایی کرد. به گزارش خبرآنلاین، کانال توئیت پرس به نقل از دیلی میل گزارش داد: عبدالله قارداش معروف به پروفسور، هم سلولی سابق البغدادی در سال ۲۰۰۳ و یکی از افسران ارتش صدام حسین به عنوان رهبر جدید داعش معرفی شد. وی قانونگذار…...

پاسخ دهید