تازه‌ترین جزییات از دور جدید مذاکرات وین

سیاسی
تازه‌ترین جزییات از دور جدید مذاکرات وین

مقامات ایرانی و ۴+۱ از اواخر هفته، برای ادامه گفتگوهای احیای برجام در وین به‌سر می‌برند. علی اسلامی جزییات تازه‌ای از روند این مذاکرات را در گفتگو با العالم اعلام کرده است. اینجا گزیده‌ای از آن را می‌خوانید.

– در این دور مباحث، یک طرح ترکیبی شامل مباحث فنی و تحریمی است. در مباحث فنی گفت‌وگو صورت گرفته و یک سری مباحث تکمیلی وجود دارد که مهمترین آن بحث اسناد و مکان‌های ادعایی است که مجددا مانند دوره قبل که بسته شده بود همچنان با همان ترکیب و با همان شرایط بسته شود.

– نصب هزار ماشین IR۶ و سایر ماشین ها، طراحی راکتور اراک و تولید اورانیوم با غنای ۲۰ درصد از جمله موارد مورد تاکید مجلس بود، که همه آنها مطابق قانون انجام شد و می توان گفت قانون اقدام راهبردی تا این تاریخ به نسبت زمان صددرصد اجرا شده است.

-در روزهای اخیر به ۵۰۰ سانتریفیوژ گاز رسانی شد. گازدهی به ماشین های جدید در راستای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌هاست، متاسفانه طرفی که برجام را امضا کرد، تعهدات خود را انجام نداد و تحریم‌های مضاعفی را بر کشور ما تحمیل کرد. اقدام ما و گسترش ظرفیت‌هایمان تا زمان بازگشت طرف مقابل به تعهدات‌ و لغو تحریم و کنار گذاشتن موارد ادعایی که اساسا، اتهامی علیه جمهوری اسلامی است، ادامه خواهد داشت.

– هدف تعریف شده ۱۹۰ هزار سو است و طراحی زیرساخت‌ها، ماشین‌ها و نصب ماشین‌ها در چارچوب همین میزان است است.

-بارها تمام مکان های ادعایی بازرسی و بازدید شده است و آژانس مکرر اعلام کرده است که هیچ گونه انحرافی در برنامه هسته ای ایران وجود ندارد ما متعهد به پادمان هستیم،در حال حاضر فعالیت‌های ما طبق ضوابط پادمان توسط آژانس در دست نظارت دائمی قرار دارد و متعهد به ان پی تی و منع اشاعه هسته‌ای هستیم.

– گفتگوها در وین، یک طرح ترکیبی شامل مباحث فنی و تحریمی است، در مباحث فنی گفتگو صورت گرفته است و یک سری مباحث تکمیلی وجود دارد که مهمترین آن همین بحث اسناد و مکان های ادعایی است که مجددا مانند دوره قبل که بسته شده بود همچنان با همان ترکیب و با همان شرایط بسته شود. چرا که باز ماندن این موارد به معنای تکرار حرکت مخرب آنها می باشد، اما پایان این ادعاها به معنای داشتن یک اراده مثبت است، پس باید بهانه های واهی را کنار بگذارند و بیش از این به حقوق حقه مردم ایران لطمه نزنند.

– مذاکره صورت گرفته در قطر، یک جلسه خاص بود ولی مذاکرات در وین انجام خواهد شد، امیدواریم نتیجه آن به نفع ملت ایران باشد و مزاحمت آمریکایی ها از سر سایر کشورها هم برای تعاملات با ایران برداشته شود.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید