به لاشه حیوانات تلف‌شده در سیل دست نزنید

سلامت و زندگی
به لاشه حیوانات تلف‌شده در سیل دست نزنید

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: مردم به هیچ وجه به لاشه حیوانات تلف شده در سیل به خاطر احتمال انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان دست نزنند.

به گزارش ایسنا،‌ غلامرضا محرابی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اکیپ‌های دامپزشکی استان تاکنون ۲۵۶۶ راس گوسفند و بز، ۵۰ راس گاو،‌ شتر و اسب و ۴۰ قلاده سگ که بر اثر سیل تلف شده بودند را به صورت بهداشتی دفن کرد.

وی بیان کرد: گزارشات تلفات دامی بیشتر از این مقدار است و ممکن است لاشه حیوانات با سیلاب جا به جا شده باشد لذا از مردم تقاضا می شود به محض مشاهده لاشه حیوانات موضوع را از طریق شماره ۱۵۱۲ یا ارسال پیامک به ۱۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع رسانی کنند تا اکیپ‌های دامپزشکی برای دفن بهداشتی لاشه در محل حاضر شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان تاکید کرد:مردم به هیچ وجه به لاشه حیوانات تلف شده دست نزنند زیرا امکان انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان از جمله شاربن وجود دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان در ادامه درخصوص تلفات طیور نیز اظهار کرد: در شهرستان گنبدکاووس سه واحد صنعتی با ظرفیت ۵۲ هزار قطعه مرغ تلف شدند که همه آنها دفن بهداشتی شدند.

وی ادامه داد: در شهرستان ترکمن ۳۰ هزار قطعه مرغ از دو واحد صنعتی دفن بهداشتی شدند. در شهرستان گمیشان پنج واحد صنعتی با ظرفیت ۶۰ هزار قطعه تلف شدند که به دلیل آن که آب اجازه دسترسی نمی‌داد، امروز دفن بهداشتی می‌شوند.

محرابی خاطرنشان کرد: در شهرستان آق‌قلا پنج واحد مرغ گوشتی با ظرفیت ۴۶۷ هزار قطعه و یک واحد مرغ مادر با ظرفیت ۷۰ هزار قطعه دچار تلفات شدند که سه واحد دفن بهداشتی صورت گرفته و سه واحد دیگر بدلیل وجود آب، به سایت پسماند منتقل خواهند شد.

بازدید اپلیکیشن 80 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تاثیر خوش‌بینی و بدبینی روی شدت سکته مغزی تاثیر خوش‌بینی و بدبینی روی شدت سکته مغزی
سلامت و زندگی
بنا به گفته محققان آمریکا، از شدت سکته و التهاب بدن آن دسته از بازماندگان سکته مغزی که روحیه بالایی دارند و بسیار خوش‌بین هستند، کاسته می‌شود. روند بهبود بیماران سکته مغزی به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وضعیت جسمانی بیماران خوش‌بینی که یک سکته مغزی را از سر گذرانده‌اند، در کمتر…...
علل ضعف کنترل روده علل ضعف کنترل روده
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
اتفاقی که باعث بی اختیاری در دفع می‌شود....
تقویت قلب بدون ورزش و رژیم غذایی! تقویت قلب بدون ورزش و رژیم غذایی!
سلامت و زندگی
تغذیه سالم، ورزش منظم و پرهیز از سیگار روش هایی آزمایش شده و موثر برای حفظ سلامت بدن و تناسب اندام انسان هستند. اما فراتر از مصرف میوه و سبزیجات و ورزش در باشگاه، اقدامات پیشگرانه دیگری نیز وجود دارند که می توانند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های…...

پاسخ دهید