برگزاری سه رزمایش همزمان در اقیانوس آرام

جهان
برگزاری سه رزمایش همزمان در اقیانوس آرام

با اوج گرفتن تنش ها در شرق آسیا کشورهای چین، آمریکا و تایوان در حال برگزاری رزمایش همزمان در بخش‌های مختلف اقیانوس آرام هستند.

به گزارش مهر، رصد اخبار شرق آسیا نشان می‌دهد که از دیروز دوشنبه کشورهای چین، آمریکا و تایوان، رزمایش‌های دریایی خود را در اقیانوس آرام آغاز کرده‌اند.

در همین رابطه، ارتش چین از روز گذشته تمرینات دریایی جدیدی را در دریای زرد شروع کرده است. پکن تاکید دارد برگزاری این رزمایش‌ها با هدف تامین امنیت چین انجام می‌شود و اقدامات ارتش‌های آمریکا و تایوان در واقع تحریک آمیز و متوجه پکن است.

آمریکا هم در همین روز تمرینات «سپر والانت» را در اطراف جزیره گوام در اقیانوس آرام آغاز کرده و ارتش تایوان نیز در حال برگزاری رزمایش رایانه‌ای موسوم به «هان کوانگ» است.

ناوگان اقیانوس آرام آمریکا اعلام کرده است در تمرینات یاد شده از کشتی‌های جنگی متعددی از جمله ناو هواپیمابر «یو اس اس رونالد ریگان» و کشتی جنگی «یو اس اس آمریکا»، ۱۰۰ فروند هواپیما و ۱۱ هزار نفر از نیروهای دریایی، هوایی، ارتش و تفنگداران دریایی ایالات متحده برای مدت ۱۲ روز استفاده خواهد شد.

از سوی دیگر روزنامه لایبرتی تایوان در گزارشی آورده است که رزمایش هان کوانگ که یک تمرین شبیه سازی رایانه‌ای محسوب می‌شود، با هدف مقابله با تهدید چین انجام می‌شود و هدف رزمایش آمریکا را نیز چین دانسته است.

در هفته‌های اخیر تنش‌ها در شرق آسیا به اوج خود رسیده و آمریکا نیز همانند همیشه با جانبداری از کشورهایی که با چین اختلاف دارند بر شدت تنش‌های منطقه‌ای افزوده است.

بازدید اپلیکیشن 6 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ترامپ برای آمدن به نیویورک با ارتش بیاید! ترامپ برای آمدن به نیویورک با ارتش بیاید!
جهان
فرماندار دموکرات ایالت نیویورک در واکنش به احتمال قطع بودجه شهر نیویورک به دستور رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد، او برای بازگشت ایمن و قدم زدن دوباره در این شهر به ارتش نیاز دارد. به گزارش خبرآنلاین، روزنامه نیویورک پُست نوشت: اندور کومو فرماندار دموکرات ایالت نیویورک در واکنش به گزارش‌ها…...
۱۰چهره مشهوری که به تجاوز متهم شده‌اند ۱۰چهره مشهوری که به تجاوز متهم شده‌اند
جهان
«الیسا میلانو» هنرپیشه آمریکایی در سال ۲۰۱۷ در صفحه توئیترش از زنان دعوت کرد از تجربه آزار جنسی که دیده‌اند با هشتگ (me too) بنویسند. پیش از او هم حدود ۱۳ سال پیش، «تارانو بورک» یک زن سیاه‌پوست کمپینی را با همین اسم راه انداخته بود. بعد از به زبان…...
کشف محموله‌های خطرناک دیگر در بندر بیروت کشف محموله‌های خطرناک دیگر در بندر بیروت
جهان
ایسنا: ارتش لبنان امروز (دوشنبه) اعلام کرد، موادی در بندر بیروت کشف شده‌اند که احتمالا "نشت آنها خطری را ایجاد می‌کردند" و این به منزله هشداری درباره فاجعه جدید در لبنان بعد از انفجار چهارم اوت در بندر بیروت است. به نقل از سایت النشره، ارتش لبنان در بیانیه‌ای رسمی…...

پاسخ دهید