برای جلوگیری از «اگزمای دست» چه باید کرد؟

سلامت و زندگی
برای جلوگیری از «اگزمای دست» چه باید کرد؟

ایسنا نوشت: یک متخصص پوست و مو از افزایش تعداد مبتلایان اگزما در ایام شیوع کروناویروس خبر داد و گفت: شستشوی مداوم دست‌ها و استفاده از موادضدعفونی کننده حاوی الکل احتمال ابتلا به اگزمای پوستی را افزایش می‌دهد.

دکتر محمدرضا سبحان با بیان اینکه در اثر اگزما معمولاً ضایعات قرمز رنگ و همراه با خارش بر روی پوست ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: اگزما باعث ایجاد ترک‌های پوستی شده که یکی از زمینه‌های بروز عفونت‌های پوستی است.

وی استفاده از مواد شوینده حاوی گلسیرین و مواد کرم دار و مواد شوینده غیرصابونی (پَن) را از روش‌های پیشگیری ابتلا به اگزما برشمرد و توصیه کرد: افراد زمانی که دست‌های خود را می‌شویند، حتماً بعد از آن یک لایه نازک نرم کننده مانند گلسیرین، وازلین و ترکیبات اوره برای جلوگیری از خشک شدن پوست خود استفاده کنند.

سبحان اضافه کرد: افرادی که از قبل زمینه اگزما داشته اند، باید در مدتی که مجبور به شستن زیاد دست‌ها هستند از کرم‌های ضدالتهابی که جذب زیادی هم ندارد زیرنظر پزشک مربوطه استفاده کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه هنگام کار با مواد شوینده باید از دستکش‌های نخی و لاستیکی استفاده شود، افزود: یکی از موارد پیشگیری از کروناویروس استفاده از دستکش است که استفاده مداوم از دستکش‌های پلاستیکی نیز باعث افزایش ابتلا به اگزما می‌شود.

وی بیان کرد: افراد برای جلوگیری از ابتلا به اگزمای تحریکی باید ابتدا یک دستکش نخی پوشیده سپس از دستکش پلاستیکی استفاده کنند همچنین این دستکش‌های نخی باید به طور مداوم شسته شوند.

بازدید اپلیکیشن 108 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

واکسن‌ها چگونه به جنگ ویروس کرونا می‌روند؟ واکسن‌ها چگونه به جنگ ویروس کرونا می‌روند؟
سلامت و زندگی
عضو کمیته علمی کرونا و رییس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی آزمایشگاه مسیح دانشوری به بیان توضیحاتی در خصوص نحوه ساخت انواع واکسن‌های کرونا پرداخت. علیرضا ناجی در خصوص انواع واکسن‌های کرونا گفت: یکسری از واکسن‌های کرونا نظیر فایزر و مدرنا ژنومیک هستند و با تزریق واکسن به افراد ژنومی که درست…...
معمای فایزر؛ واکنش ‌‌رسانه‌ها‌ و فعالان سیاسی معمای فایزر؛ واکنش ‌‌رسانه‌ها‌ و فعالان سیاسی
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | از ابتدای این هفته رسانه‌ها انتقادهای جدیدی نسبت به واکسن فایزر منتشر کرده‌ و باعث شده‌اند که از روز جمعه یکباره تعداد سرچ کلمه «واکسن» در گوگل بسیار افزایش یابد؛ مثلا در همین مدت استفاده از کلیدواژه «واکسن فایزر» در ایران بیشتر از ۵۰۰۰ درصد رشد…...
تزریق واکسن کرونا باید سالانه و ادواری باشد؟ تزریق واکسن کرونا باید سالانه و ادواری باشد؟
سلامت و زندگی
یک پزشک متخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به مشاهده جهش‌های مختلف در کروناویروس، خاطرنشان کرد که این موضوع نیاز به تزریق ادواری و سالانه واکسن کرونا را متحمل می‌کند. دکتر اورنگ ایلامی دوشنبه ۲۹ دی در جمع خبرنگاران با اشاره به شناسایی…...

پاسخ دهید