افت ۷۰ درصدی تجارت ایران و آمریکا

اقتصادی
افت ۷۰ درصدی تجارت ایران و آمریکا

مبادلات تجاری آمریکا و ایران در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی با افت ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۹ میلیون دلار رسید.

به گزارش تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی افت ۷۰ درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور در ۷ ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر ۱۶۰٫۱ میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به ۴۹ میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا جولای امسال ۴۷٫۸ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۵۱ درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا جولای ۲۰۱۸ بالغ بر ۹۷٫۸ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات آمریکا از ایران در ۷ ماهه نخست امسال نیز با کاهش ۹۸ درصدی به ۱٫۲ میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران ۶۲٫۳ میلیون دلار بوده است.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا حجم ناچیزی از کل تجارت دو کشور را تشکیل می دهد. ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه ۱۵۸ و در میان منابع وارداتی این کشور رتبه ۲۰۲ را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش در هفتمین ماه سال جاری میلادی ۶٫۳ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر و ۰٫۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد شده است.

بازدید اپلیکیشن 18 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید