استقبال بالا از گروه های همسریابی وبهداشت جنسی در تلگرام

اجتماعی
استقبال بالا از گروه های همسریابی وبهداشت جنسی در تلگرام

درحالیکه بحث در مورد تلاش برخی از اعضای کمیته فیلتیرینگ برای فیلتر کردن تلگرام و از آن سو مقاومت اعضای منتسب به دولت در این کمیته ادامه دارد ،روز به روز بر رونق این برنامه پیام رسان در ایران افزوده می شود.خبر انلاین برخی از کاربردهای این پیام رسان و بخصوص کانال های اتلگرامی را مطرح کرده است:
یکی از مهم ترین گروه هایی که در تلگرام اقدام به جذب مخاطب می کنند، گروه هایی است که به بهداشت جنسی، روابط زناشویی و راه و رمز زندگی سالم می پردازند. در اصل می توان این گروه ها را یکی از پرمخاطب ترین گروه های تلگرامی در میان کاربران ایرانی خواند. به طور مثال در یکی از گروه های تلگرامی که به بهداشت جنسی و روابط زناشویی می پردازد نوشته شده:« اگر با مشکلی در روباط زناشویی مواجه شدید،باید با پزشک در مورد تاریخچه جنسی صحبت کنید ، که آیا در حال حاضر از نظر جنسی فعال می باشید و یا نگرانی های جنسی شما کدام هستند . » یا در یک تقسیم بندی کلی از ناتوانی های جنسی نوشته شده است:«ناتوانی جنسی در زنان عمدتا به چهار دسته تقسیم می شوند: میل جنسی کم(داشتن میل جنسی کم ، یا گرایش جنسی ضعیف. این شایعترین نوع اختلال جنسی در میان زنان است.)اختلالات انگیختگی جنسی (تمایل شما به عمل جنسی ممکن است دست نخورده باشد، اما شما توانایی برانگیخته شدن یا نگهداری آن در زمان فعالیت جنسی ندارید.) اختلالات اوج لذت جنسی واختلالات درد جنسی»
نکته قابل تعامل در این مسئله استقبال ازکانال هایی است که حرفهایی را می زنند که در جامعه کمتر مطرح می شود و یا با اصطلاح جز حرف های در گوشی است. البته کاربری های منفی در تلگرام صورت می گیرد که کانال های جوک و تصاویر زننده از جمله آنهاست.

گروه های همسریابی به تلگرام کوچ کردند:
….نحوه مواجهه دولت و برنامه‌ریزان اجتماعی و فرهنگی طی سال‌های اخیر با مراکز مجازی همسریابی همواره با کش‌وقوس‌های فراوانی همراه بود. رویکرد دولت و قوه‌قضائیه در ابتدا فیلترینگ این سایت‌ها بود، پس از آن دربرگیرندگی و استقبال برخی کاربران اینترنتی در ایران، باعث شد، دولت اقدام به صدور مجوز فعالیت به سایت‌ها کند، تا با این کار مانع سوءاستفاده و سوء‌برداشت در میان مخاطبان سایت و گردانندگان آنها شود. اما رشد قارچ‌گونه سایت‌های همسریابی و انجام فعالیت‌هایی مغایر با هدف همسریابی، باعث شد حتی دولت نیز در مواجهه با این سایت‌ها دچار سردرگمی شود. بااین‌حال به نظر می‌رسد، این سردرگمی باز زمینه‌ساز ورود دولت به مقوله همسریابی در فضای مجازی با پیمانکاری نهادی شبه‌دولتی شده است. اما درست یک ماه پس از این اتفاق شاهد کوچ سایت های غیرمجاز همسریابی به تلگرام هستیم که حتی برخی از آنان نیز اقدام به معرفی کیس هایی برای ازدواج موقت می کنند.

بازدید اپلیکیشن 4,456 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

افزایش شمار مصدومان زلزله آذربایجان افزایش شمار مصدومان زلزله آذربایجان
اجتماعی
ایسنا نوشت: رییس اورژانس کشور از افزایش شمار مصدومان زلزله شمالغرب کشور به ۵۸۴ نفر خبر داد. پیرحسین کولیوند درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به مصدومان زلزله در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان اظهارکرد: تاکنون ۵۸۴ مصدوم ناشی از زلزله از عوامل اورژانس، خدمات درمانی دریافت کرده‌اند که از این…...
ترافیک سنگین و نیمه سنگین در محورهای شمالی کشور ترافیک سنگین و نیمه سنگین در محورهای شمالی کشور
اجتماعی
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین و نیمه سنگین در محورهای منتهی به استان‌های شمالی کشور خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارش دریافتی تا این لحظه ترافیک در آزد راه تهران-کرج محدوده گرمدره و…...
محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات آخر صفر اعلام شد محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات آخر صفر اعلام شد
اجتماعی
میزان نوشت: رئیس پلیس راه استان البرز در رابطه با محدودیت‌های ترافیکی تعطلات ایام عزاداری آخر صفر گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز جمعه (۳ آبان) از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است. رضا گودرزی، رئیس پلیس راه استان البرز در رابطه با محدودیت‌های…...

نظرات کاربران

  1. خسته مباشید برو بچه های خوب هفت صبح .
    مطلب خوب و بیطرفی بود ولی ایکاش مستقیم اشاره میکردی که فرهنگ استفاده از فضای مجازی ما در همین حده و بیشتر از این نمیشه توقع داشت . تو تمام ضمینه ها از ویدبو تا اینترنت , اول منفی نگر بودیم و با گذشت زمان تازه فهمیدیم چطور میشه استفاده کرد.
    کنار ما یه عده انسان سود جو هستند که فقد تو همین جهت شنا میکنند

پاسخ دهید