دانلود اپلیکیشن هفت صبح

احتمال راه‌اندازی مراکز ۲۴ساعته واکسیناسیون در تهران

اجتماعی
احتمال راه‌اندازی مراکز ۲۴ساعته واکسیناسیون در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران از برنامه‌ریزی‌ جهت معرفی مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون خبر داد.

به‌گفته علیرضا زالی خبرهای خوبی از واردات واکسن با حجم بالا رسانه ای شده و تعدادی از واکسن های تولید داخل نیز برای آغاز فاز سوم آزمایشات، مجوزهای لازم را اخذ کرده است. تحقیقات از انجام فاز سوم آزمایشات برخی واکسن های تولید داخل نیز نشان از اثربخشی و عوارض کم جانبی این واکسن ها دارد.

دکتر زالی از تلقیح پنج میلیون و ۶۱۱ هزار دز واکسن در استان تهران خبر داد و گفت: از این تعداد یک میلیون و ۶۳۰ هزار نفر دز دوم را هم دریافت کرده‌اند.

دکتر زالی ادامه داد: در نشست مسئولین دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در استان تهران با حضور وزیر بهداشت مقرر شد به منظور افزایش ظرفیت واکسیناسیون هر دانشگاه، سه مرکز را به عنوان مراکز ۲۴ ساعته معرفی کند که اسامی این مراکز در روزهای آتی اعلام عمومی می شود.

وی با تاکید بر لزوم حفظ کرامت شهروندی در تکمیل فرآیند ایمنی زایی، گفت: مقرر شد افراد واجد شرایط با ثبت نام در سامانه، زمان تزریق نوبت اول و دوم را همزمان دریافت کنند تا از ازدحام و اتلاف وقت جلوگیری شود.

زالی توجه به اظهار نظرهای مبتنی بر شواهد در خصوص تزریق واکسن را ضروری دانست و افزود: بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی، تمام واکسن ها با میزان اثربخشی بیش از ۵۰ درصد مورد قبول است که خوشبختانه تمام واکسن های وارداتی و تولید داخل این معیار را دارند.

او با اشاره به اینکه بهترین واکسن، در دسترس ترین واکسن است، تصریح کرد: بر اساس گزارشات متعدد علمی، میزان ابتلای شدید، بستری در بخش های ویژه و مرگ و میر در بین افراد واکسینه شده، به طور چشمگیری کاهش داشته است.

وی در خصوص وضعیت شیوع بیماری کرونا در تهران، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۲۰ هزار بیمار به مراکز بهداشتی و درمان پایتخت مراجعه کردند. همچنین هزار و ۹۰۰ بیمار در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد ۲۲۶ نفر نیاز به دریافت مراقبت های ویژه داشتند. آمار کل بیماران بستری در تهران به ۸ هزار و ۵۳۵ بیمار رسیده است. از طرفی روز گذشته بالغ بر هزار و ۶۰۰ بیمار کرونایی از مراکز درمانی پایتخت ترخیص شدند.

بازدید اپلیکیشن 12 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید