کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۱۰۳۳
تاریخ خبر:

نتایج فاجعه‌بار نمایندگان ایران مقابل عربستانی‌ها

نتایج فاجعه‌بار نمایندگان ایران مقابل عربستانی‌ها

روزنامه هفت صبح| در سال‌های اخیر، در فوتبال ملی، این ژاپن است که بارها مانع موفقیت ایران شده است. سامورایی‌ها در رده‌های مختلف سنی معمولا تیم ما را شکست داده‌اند و تقریبا گربه‌سیاه ما به حساب می‌آیند اما در رده باشگاهی، این نقش را عربستانی‌ها برعهده گرفته‌اند. در چند سال اخیر، تیم‌های عربستانی به دفعات نمایندگان ما را شکست داده‌اند اما تعداد پیروزی‌های تیم ایرانی برنمایندگان عربستان انگشت‌شمار است.

24-2023؛ پنج باخت و یک مساوی
مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب دیشب به پایان رسید و تکلیف تیم‌های صعودکننده به مرحله بعد مشخص شد. هر 3 تیم ایرانی حاضر در این مرحله با تیم‌هایی از عربستان همگروه بودند و متاسفانه نتایجی در حد فاجعه گرفتند. پرسپولیس در تهران به النصر 2 بر صفر باخت و در بازی برگشت با اینکه تیم حریف 70 دقیقه 10 نفره بود و صعودش هم قطعی بود، به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل با این تیم نرسید.

نساجی در تهران 3 بر صفر به الهلال باخت و در عربستان 2 بر یک مغلوب این تیم شد. سپاهان هم با رای ای‌اف‌سی در بازی خانگی 3 بر صفر مقابل الاتحاد بازنده اعلام شد و در بازی برگشت هم با نتیجه 2 بر یک بازی را به میزبانش واگذار کرد. در مجموع 6 تقابل، عربستانی‌ها 5 بار پیروز شدند و یک بازی هم به تساوی انجامید.

البته هنوز کارمان با عربستانی‌ها در این فصل به پایان نرسیده است. در صورتی که صعود پرسپولیس و سپاهان پس از بازی‌های دیشب قطعی شده باشد، حداقل یکی از آنها و شاید هر دوی آنها در مرحله یک‌هشتم نهایی به دو تیم عربستانی برخورد کنند و به این ترتیب حداقل دو و حداکثر 4 بازی دیگر بین نمایندگان ایران و عربستان در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا برگزار خواهد شد و این احتمال وجود دارد که در مرحله بعد هم شاهد تقابل تیم‌های دو کشور باشیم.

2022؛ یک برد، دو باخت و یک مساوی
فصل گذشته، فولاد در مرحله گروهی با نماینده‌ای از عربستان همگروه نبود اما در مرحله یک‌هشتم به الفیصلی خورد و توانست با یک گل این تیم را شکست بدهد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با الهلال روبه‌رو شد و در یک بازی خوب، با یک گل مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. در این فصل سپاهان هم در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت و با التعاون عربستان در یک گروه قرار گرفت.

در بازی رفت سپاهان با یک بازی ضعیف و عجیب 3 بر صفر مغلوب این تیم شد اما بازی برگشت دو تیم یک - یک مساوی به پایان رسید. نکته مهم اینکه در پایان هر دو تیم 7 امتیازی بودند و تفاضل گل سپاهان هم بهتر بود اما به دلیل باخت در مجموع دو بازی رودررو، این التعاون بود که به عنوان تیم دوم صعود کرد و سپاهان با قرار گرفتن در رده سوم، از صعود بازماند.

2021؛ یک برد، دو مساوی و 3 باخت
در این فصل نمایندگان ایران 6 بار مقابل عربستانی‌ها قرار گرفتند که سهم ایرانی‌ها فقط یک برد بود که به نام استقلال ثبت شد. آبی‌ها در مرحله گروهی، ابتدا در بازی رفت 5 بر 2 الاهلی را شکست دادند و در بازی برگشت مقابل این تیم به تساوی بدون گل رسیدند.

فولاد دیگر نماینده ایران، در برابر النصر یک مساوی خانگی و یک باخت خارج از خانه 2 بر صفر را به دست آورد. تراکتور در مرحله یک‌هشتم نهایی به النصر خورد و در تک‌بازی با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و حذف شد. پرسپولیس هم پس از صعود از گروهش و پیروزی بر استقلال تاجیکستان، در مرحله یک‌چهارم نهایی 3 بر صفر به الهلال باخت و حذف شد.

2020؛ 4 برد و 4 باخت
در این فصل بهترین نتایج باشگاه‌های ایرانی مقابل عربستانی‌ها رقم خورد. استقلال در بازی رفت 2 بر یک به الاهلی باخت اما در بازی برگشت 3 بر صفر پیروز شد. شهرخودرو مقابل الهلال یک باخت 2 بر صفر و یک تساوی بدون گل را ثبت کرد.

سپاهان هم در هر دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 2 بر صفر از النصر شکست خورد. اما پرسپولیس در مرحله گروهی با التعاون همگروه بود که هر دو بازی را با پیروزی یک بر صفر پشت سر گذاشت. پرسپولیسی‌ها در مراحل حذفی ابتدا السد قطر و پاختاکور را حذف کردند و در مرحله نیمه‌نهایی موفق شدند النصر را در ضربات پنالتی مغلوب کنند و راهی فینال شوند. 4 برد، 4 باخت و یک تساوی حاصل رویارویی نمایندگان ایران در برابر عربستانی‌ها بود.

کدخبر: ۵۵۱۰۳۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر