۱۶خودرو پرفروش اروپا در ایران؛ از گلف تا توسان

دانش و فناوری
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 4 عکس

هفت صبح|نگاهی به عملکرد و میزان فروش ۱۶ خودرو وارداتی یا مونتاژی مدرن بازار ایران در اروپا نشان می‌دهد جدیدترین خودرو فولکس در ایران یعنی گلف همچنان پرفروش‌ترین خودرو بازار اروپا است.

به غیر از چند محصول فولکس، خودروهایی از برندهای پژو، رنو، هیوندای و تویوتا هم در بین ۱۰۰ اتومبیل برتر اروپا قرار دارند که اینجا آنها را به ترتیب برای تان فهرست کرده‌ایم. نکته جالب لیست موفقت چشمگیر سیتروئن سی۳ نخستین خودرو پسابرجامی سایپا در ایران است که توانسته در بین ۱۱ خودرو پرفروش بازار اروپا جای گیرد.

هنوز هم خریداران قاره سبز علاقه بالایی برای خرید خودروهای هاچ‌بک و سدان‌های شهری از خود بروز می‌دهند. در عین حال رنو، پژو، تویوتا و فولکس در اروپا هم از محبوبیت بالایی برخوردارند.

فولکس‌واگن گلف : محصول تازه ماموت خودرو با قیمتی ۳۰۰میلیونی تا اینجای سال ۲۰۱۸ توانسته با رشدی ۸/۱۴درصدی، بیش از ۱۷۲ هزار دستگاه فروش داشته باشد.

فولکس‌واگن تیگوان :دیگر محصول گروه ماموت در ایران ششمین خودرو پرفروش اروپا است و با رشدی ۸درصدی در سال ۲۰۱۸ توانسته در اروپا طی ۴ ماه حدود ۹۱ هزار دستگاه فروش داشته باشد.

سیتروئن سی۳: نخستین محصول پسابرجامی سیتروئن در ایران با قرارگرفتن در رتبه یازدهمین خودرو پرفروش بازار اروپا رد ۴ماهه نخست ۲۰۱۸ توانسته مجموعا ۷۶ هزار دستگاه فروش کند که این میزان توام با رشدی ۷/۳ درصدی بوده است.

رنو کپچر :سیزدهمین اتومبیل پرفروش بازار اروپا محبوب‌ترین کراس‌اوور کامپکت قاره سبز هم هست و در ۴ماهه اول ۲۰۱۸ با رشدی ۴/۴درصدی، مجموعا ۷۴هزار دستگاه فروش داشته است.

پژو۲۰۰۸ : نخستین محصول پسابرجامی پژو در ایران هفدمین اتومبیل محبوب اروپایی هاست که با فروش ۶۶هزار دستگاهی، امسال حدود ۴درصد افت فروش داشته است.

فولکس واگن پاسات : سدان ۴۵۰ میلیونی ماموت توانسته در عصر انقراض سدان‌ها، بیستمین خودرو محبوب مردمان اروپا باشد. مجموع فروش پاسات در ۱۲۴ روز اول سال با ۸/۱ درصد رشد به حدود ۵۹ هزار دستگاه می‌رسد.

هیوندای توسان: شاسی‌بلند محبوب هیوندای در ایران با قرارگرفتن در رتبه بیست‌وهشتم جدول پرفروش‌ترین‌های اروپا توانسته کمی بیش از ۵۰ هزار دستگاه در اروپا فروش داشته باشد گرچه این خودرو امسال را نزولی ۵/۵درصدی شروع کرده است.

کیا اسپورتیج : با نزولی ۱/۴درصدی در میزان فروش، اسپورتیج امسال کمی بیش از ۴۶ هزار دستگاه در اروپا فروش داشته و سی و سومین اتومبیل محبوب اروپایی هاست.

مینی کوپر اس : محصول ۵۰۰ میلیونی پرشیا خودرو در ایران در رتبه سی‌وهشتم بازار اروپا را در مجموع عملکرد ۴ماهه نخست یال ۲۰۱۸ به دست آورده است. فروش مینی کوپر اس در این مدت کمی بیشاز ۴۳ هزار دستگاه فروش داشته است.

تویوتا CH-R : کراس‌اوور ساب‌کامپکت و جذاب تویوتا تا اینجای سال موفق شده با رشدی ۱۰درصدی حدود ۴۵ هزار دستگاه فروش داشته و به عنوان سی‌وچهارمین اتومبیل محبوب اروپایی‌ها از جایگاه مناسبی برخوردار شود.

ب.ام.و ایکس۱ :نفروش‌ترین شاسی‌بلند ب.ام.و در ایران با مجموع فروش ۴۰هزار دستگاه و افت ۶/۶درصدی، در رتبه چهل و سوم لیست محبوب‌ترین خودروهای بازار اروپا قرار دارد.

هیوندای آی۲۰ : نخستین محصول پسابرجامی هیوندای در ایران که فعلا قیمتی ۱۵۰ میلیونی پیدا کرده، پنجاه و سومین خودرو موفق بازار اروپا است که با افتی ۱/۲ درصدی در ۴ماهه نخست ۲۰۱۸ مجموعا ۳۳هزار دستگاه فروش داشته است.

هیوندای آی۱۰: محصول ناکام هیوندای در ایران در ۴ماهه نخست ۲۰۱۸ در اروپا کلا ۲۹هزار دستگاه فروش داشت هو با نزولی ۶درصدی در رتبه شصتمین خودرو موفق بازار اروپا جای گرفته است.

نیسان جوک : غورباقه زشت نیسان هم با افتی وحشتناک به میزان ۲۵درصد، امسال تنها ۸/۲۵هزار دستگاه فروش داشته و هفتاد و یکمین خودرو محبوب مردم اروپا است.

تویوتا راو۴: پرفروش‌ترین شاسی‌بلند تویوتا در جهان محبوبیتی در اروپا ندارد. این خودرو در رتبه هفتاد و سوم جدول قرار داشته و کمی بیش از ۲۵هزار دستگاه فروش داشته است.

بازدید اپلیکیشن 145 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید