گلدن گلوب ۲۰۱۹، بهترین فیلم‌ها و سریال‌های سال را معرفی کرد

فرهنگی

برنده‌های جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۹ معرفی شدند.

*** برنده بهترین فیلم درام: بوهمین راپسودی (حماسه کولی)
سایر کاندیداها: پلنگ سیاه، بلکککنزمن، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، ستاره‌ای متولد شده است

*** برنده بهترین فیلم کمدی یا موزیکال: کتاب سبز
سایر کاندیداها: آسیایی‌های خرپول، سوگلی، بازگشت مری پاپینز، معاون

*** برنده بهترین کارگردانی: آلفونسو کوارون (روما)
سایر کاندیداها: بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، پیتر فارلی (کتاب سبز)، اسپایک لی (بلکککنزمن)،‌آدام مک‌کی (معاون)

*** برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد درام: رامی مالک (حماسه کولی)
سایر کاندیداها: بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازه ابدیت)، لوکاس هجز (پسر پاک شد)، جان دیوید واشنگتن (بلکککنزمن)

*** برنده بهترین بازیگر نقش اول زن درام: گلن کلوز (همسر)
سایر کاندیداها:‌ لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، نیکول کیدمن (نابودگر)، ملیسا مک کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)، رزاموند پایک (یک زندگی خصوصی)

*** برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد کمدی یا موزیکال: کریستین بیل (معاون)
سایر کاندیداها: لین مانوئل میراندا (بازگشت مری پاپینز)، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)، رابرت ردفورد (پیرمرد و تفنگ)، جان.سی.رایلی (استن و اولی)

*** برنده بهترین بازیگر نقش اول زن کمدی یا موزیکال: اولیویا کولمن (سوگلی)
سایر کاندیداها: امیلی بلانت (بازگشت مری پاپینز)، السی فیشر (کلاس هشتم)، شارلیز ترون (تالی)، کنستانس وو (آسیایی‌های خرپول)

*** برنده بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: ماهرشالا علی (کتاب سبز)
سایر کاندیداها: تیموتی شالامه (پسر زیبا)، آدام درایور (بلکککنزمن)، ریچارد ای. گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)،‌سام راکول (معاون رییس‌جمهور)

*** برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن: رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)
سایر کاندیداها: ایمی آدامز (معاون رییس‌جمهور)، کلر فوی (نخستین انسان)،‌ اما استون (سوگلی)، ریچل وایس (سوگلی)

*** برنده بهترین فیلمنامه: پیتر فارلی، نیک واله‌لونگا، برایان کوری (کتاب سبز)
سایر کاندیداها: آلفونسو کوارون (روما)،‌دبورا دیویس و تونی مک‌نامارا (سوگلی)، بری جنکینز (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، آدام مک‌کی (معاون رییس‌جمهور)

*** برنده بهترین موسیقی فیلم: جاستین هرویتز (نخستین انسان)
سایر کاندیداها: مارکو بلترامی (یک جای ساکت)، الکساندر دسپلا (جزیره سگ‌ها)، لودویگ گورانسن (پلنگ سیاه)، مارک شایمن (بازگشت مری پاپینز)

*** برنده بهترین فیلم خارجی زبان: روما
سایر کاندیداها: کفرناحوم، دختر، هرگز روی برنگردان، دزدان فروشگاه

*** برنده بهترین انیمیشن: مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی
سایر کاندیدها: شگفت انگیزان ۲، جزیره سگ‌ها، میرای، رالف اینترنت را خراب می‌کند

*** برنده بهترین سریال کمدی یا موزیکال: روش کامینسکی
سایر کاندیداها: ری (HBO)، محل خوب (NBC)، شوخی (Showtime)، روش کامینسکی (Netflix)، خانم میزل شگفت انگیز (Amazon)

*** برنده بهترین مینی سریال یا فیلم تلویزیونی: ترور جیانی ورساچه: داستان یک جنایت آمریکایی
سایر کاندیداها: روانپزشک، فرار در دانمورا، چیزهای تیز، یک رسوایی خیلی انگلیسی

*** برنده بهترین سریال درام: آمریکایی‌ها
سایر کاندیدها: محافظ، بازگشت به خانه، کشتن ایو، ژست

پاسخ دهید