گزارشی از آخرین وضعیت ایران در آستانه اولین بازی جام/ برو بریم شیخ زاید!

ورزشی

تیم‌ملی ایران از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه فردا اولین بازی خود را در ورزشگاه خانگی الجزیره برگزار می‌کند.

سعید اکبری؛ ابوظبی، پایتخت کشور امارات، به چهره ای که شبیه به همیشه هست. ابوظبی ساختمان های بلندی دارد، مردم زیادی از جمله اهالی شرق آسیا در آنجا رفت و آمد دارند. هندی‌ها، فلیپی‌ها، نپالی‌ها، چینی ها و… در همه جای شهر دیده می شوند. همه هستند الا طرفداران فوتبال! نمی توانید در این شهر که میزبان اصلی رقابت های جام ملت های امارات است، نشانه هایی از فوتبال را ببیند. ابوظبی نه میدان سرخ روسیه را دارد و نه کوچه های فوتبالی شهر ریو را. حتی شبیه به استرالیا هم نیست. اینجا طرفداران فوتبال انگار هنوز از راه نرسیده اند. فن فست برای گردهمایی طرفداران وجود ندارد و به طور کلی هنوز نشانه های جام ملت ها در این شهر دیده نمی شود.

تیم ملی ایران هم یکی از تیم هایی است که در این شهر حضور دارد و به احتمال زیاد تنها دو بار از آن خارج خواهد شد. ایران بیشتر بازی های خود را در شهر ابوظبی برگزار می کند. تیم ملی در هتل پارک روتانا حضور دارد و روزهای خود را در آنجا سپری می کند. ایران قرار است اولین بازی خود را در جام ملت های امارات مقابل یمن برگزار کند. فردا ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت تهران بازی برگزار می شود. آخرین تمرین تیم ملی پیش از بازی در ورزشگاه محمد بن زاید میزبان مسابقه برگزار شد. استادیوم نقصی در ظاهر نداشت و همه چیز مرتب بود برای برگزاری یک بازی خوب.

کی روش در کنفرانس مطبوعاتی خود از این گفت که تمام فکر و ذکرش بازی با یمن است. شاید باور کردنی نباشد ولی همین پرداختن به جزئیات و دست کم نگرفتم رقبا باعث شده تا در این سال ها تیم ملی معمولا نوسان کمی داشته باشد. کی روش به بازیکنان تیم ملی گفته هیچ رقیب ساده ای در رقابت ها وجود ندارد و طبیعا هیچ تیمی نمی تواند ضعیف باشد. شاید روشن ترین مثال او بازی استرالیا و اردن باشد، دیداری که کانگروها آن را با نتیجه یک بر صفر باختند. بار دیگر ثابت شد همه تیم ها با سرمایه گذاری زیاد برای موفقیت آمده اند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون امروز برایمان تعریف می کرد که در اردو همه چیز فوق العاده است. او گفت انگیزه در تیم ملی موج می زند و این حرف ها بیشتر امیدوارمان کرد. کی روش فارغ از هر مسئله ای، تنها و تنها به بازی فردا فکر می کند. او نگاه جالبی به مسابقات دارد و انگار هر مسابقه آخرین دیدار عمر اوست. بنابراین کارلوس می گوید برای من همه چیز فعلا به دیدار یمن ختم می شود، نه چیز دیگری. همه امیدوارند تا فردا تیم ملی یک شروع فوق العاده در جام ملت ها داشته باشد. بازی اول همواره مهم است و این را بازیکنان تیم ملی هم می گویند. همه چیز برای یک شروع خوب هم مهیاست. طرفداران از راه می رسند. ایران پر از انگیزه است. همه چیز منظم و مرتب بوده و آمادگی بازیکنان در تمرینات دیده می شود. همه منتظریم تا اولین برد را دشت کنیم….

بازدید اپلیکیشن 56 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید