کیهان و بازتاب انتقاد رسانه های کرواسی از اختتامیه جام جهانی

سیاسی

کیهان نوشت:به دنبال عمل هنجارشکنانه کولیندا کیتاروویچ، رئیس‌جمهوری زن کرواسی که در مراسم اهدای جام جهانی روسیه، همه بازیکنان دو تیم فرانسه و کرواسی و همچنین رئیس‌جمهوری فرانسه را در آغوش کشیده و بوسید و متاسفانه رسانه ملی ما با توجیه اینکه مردم از تلویزیون مملکت خودشان صحنه‌های هنجارشکنانه را دیده و لذت ببرند، این عمل نامتعارف را نمایش داد، روزنامه‌ها و رسانه‌های کرواسی و همچنین صربستان، به شدت خانم رئیس‌جمهوری را مورد حمله قرار داده و حرکات وی در هنگام مراسم اعطای جام را غیرطبیعی دانستند.

برخی از این رسانه‌ها به جوگیر شدن و عدم رعایت شخصیت ریاست جمهوری از سوی کیتاروویچ ‌اشاره کردند از جمله «تومیلاو کلاوسکی»، مقاله‌نویس روزنامه‌های انتقادی در زاگرب نوشت:
«او همه معیارها را زیرپا گذاشت. رفتارش فاقد خویشتنداری و متظاهرانه بود.»
همچنین پرشماره‌ترین نشریه عامه‌پسند کرواسی با اتکاء به اظهارنظرهای کارشناسان روابط اجتماعی نوشت: «او از یاد برد که باید وقارش را حفظ کند»

یک مفسر تلویزیونی هم در شبکه سراسری کرواسی گفت: «خدا رحم کرد که باران می‌آمد وگرنه بعید نبود خانم پرزیدنت توپ‌جمع‌کن‌های دور میدان را هم ماچ کند!»

بعضی از رسانه‌ها و نشریات هم به موضوع جالب اما تاسف‌بار دیگری ‌اشاره داشتند که گویا خانم رئیس‌جمهوری در هنگام مراسم اعطای جام در مصرف مشروبات الکلی زیاده روی کرده، به شدت مست بوده و حال خود را نمی‌فهمیده است! از جمله روزنامه معروف «بلیک» چاپ صربستان در گزارشی تیتر زد: «ابراز شادی بود یا تلوتلوی مستی؟»
همچنین «انیفورمر»، دیگر روزنامه صربستان درباره مستی خانم «کولیندا کیتاروویچ» به طعنه نوشت: «کولیندای مشروب خورده و پاتیل، ستاره اول بازی بود!»
به خاطر همین افراط در مصرف مشروبات الکلی بود که روزنامه پرتیراژ «کوریر» هم در بازی با نام کوچک خانم رئیس‌جمهور، «کلیندا» را به «الکلیندا» تغییر داد.
گفتنی است سرمربی تیم فوتبال کرواسی نیز در اظهارنظری با انتقاد از رئیس‌جمهور این کشور و سایر مقامات دولتی گفت: پیراهن تیم ملی را بر تن نکنید! شما باعث شدید کرواسی فقیرترین کشور اروپا شود.

بازدید اپلیکیشن 371 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. احمدی نژاد دختر یارو مرده رو بغل کرد چرا کیهان چیزی نگفت . بابا ما مردم غرب کشور از بی ابی و بی برقی و هوای الوده داریم رنج میبریم الان این شده معضل اصلی ملت ایران . بابا جمع کنید مسخره بازی ها رو کم تو کار کشور های دیگه دخالت کنیم

  2. کیهان چرا نمیفهمه مساله دقیقا همینه، فرض کنید ما تصاویر رو ندیده بودیم و این مقاله رو میخوندیم مطمئنا هر کسی یه برداشتی میکرد که شاید با واقعیت خیلی فاصله داشته باشه، الان ایراد چی بوده ما خودمون رفتار رییس جمهور کرواسی رو بدون تحریف دیدیم
    برادران کیهان شما عاشق تحریف هستید

پاسخ دهید