کنایه‎های نوه امام به صداوسیما

سیاسی

حجت الاسلام سیدحسن خمینی که برای مراعات حال روزه‎داران حاضر در مراسم سالگرد ارتحال امام، برخلاف سال‎‎های گذشته در این مراسم سخنرانی نکرد، در واپسن ساعت روز ۱۴ خرداد مهمان صداوسیما شد.

به گزارش خبرآنلاین، او سخنانش در برنامه “نگاه یک” را با این جمله آغاز کرد: «خوشحالم که امسال برای دومین بار در این برنامه حضور دارم». کنایه او به عدم حضورش در برنامه‎های زنده تلویزیونی در سال‎های پیشتر بود که تریبون رسانه ملی در اختیار خاندان امام(ره) قرار نمی‎گرفت.

او در اواخر این گفت و گوی تلویزیونی کنایه دیگری هم به رویکرد صداوسیما زد. خمینی جوان، در مواجهه با تذکر مجری مبنی بر اینکه وقت برنامه رو به پایان است، به او گفت که تا صبح وقت هست می توانیم بحث کنیم. مجری هم به او گفت: وقت صداوسیما محدود است. سید حسن خمینی هم با هوشمندی گفت: «شما می توانید ادامه دهید، مردم هم اگر نپسندیدند، می توانند کانال را عوض کنند!» البته این کنایه کارگر نشد و وقت برنامه در موعد مقرر به اتمام رسید.

نوه بنیانگذار انقلاب دوبار در طول این برنامه تلویزیونی بغض کرد. نخست در میانه سخنانش و جایی که از پدر مرحومش و امام یاد کرد و چهره‎اش اشک آلود شد. مجری برنامه به این موضوع اشاره کرد و او با خنده گفت: اشک ما دم مشکمان است!

او در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد که امام از همه راضی باشند و دلهای جامعه مهربانتر شوند. او برای رحمت و آمرزش شهدا، امام، همسر ایشان، هاشمی رفسنجانی و اردبیلی دعا کرد و گفت: امیدوارم فردای روشنی پیش روی مردم عزیزمان باشد و از همه‎شان می‌خواهم برای من هم دعا کنند.

سیدحسن خمینی در این بخش از سخنانش بار دیگر بغض کرد و اشک هایش جاری شد و گفت: نمی دانم چرا یک دفعه بغضم گرفت. می بخشید، نمیخواستم آخر کار را تلخ کنم.

البته سخنان وی گاهی توام با شوخی می‎شد. مثلا آنجا که گفت: ما آخوند و مرجع و خوشگل زیاد داشتیم! اما هیچ کدامشان امام نشدند! اینکه امام به این جایگاه رسید به دلیل آن بود که مرجع بیان مشکلات مردم بودند.

همچنین سید حسن خمینی در ادامه سخنانش در واکنش به درخواست مجری برای انجام مصاحبه ای پینگ پونگی با پاسخ‎های کوتاه، به شوخی به برد تیم والیبال ایران در مقابل لهستان اشاره کرد و به شوخی از مجری پرسید: شما هم ورزش را دنبال می کنید؟ مجری هم پاسخ داد: بله ورزش ملی را می بینم. سید حسن خمینی باز هم پرسید: استقلالی هستید یا پرسپولیسی؟ مجری هم گفت: استقلالی! و هر دو خندیدند.

بازدید اپلیکیشن 476 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

 1. من می خوام تشکر کنم از arashk.ya که بدون تعصب (که تعصب ناشی از جهل هست) ، نظر بسیار منطقی و درستی دارند.
  بله دوست عزیز ، این بعنوان نقطه تاریک ما برای همیشه تاریخ سند خورد.
  به واقع برای ایشان که در آخرت هستند و راه سفر را طی کردند هیچ تفاوتی نمی کند که محل تدفین این لباس موقتی دنیایی شان در قصری از طلا باشد یا یک مقبره ساده و بی آلایش.
  و البته ارزش آدمی همانگونه که به خانه آنچنانی و ماشین و لباس فاخر نیست ، همانگونه هم به قصر مجلل خانه ابدی نیست.
  در کشوری که فقرا و ضعفای زیادی دارد در خیلی جاها پولهای بی حساب و کتاب و بی دلیل خرج می گردد که هیچ خیری برای این ملت بزرگوار و صبور ندارد.
  مطمئنم ایشان که دغدغه مستضعف را داشتند اگر می توانستند با خشم و اعتراض شدید به عملکرد ما (ساخت و هزینه های ملیاردی یک مقبره) نارحتی شون رو اعلام می کردند.
  خدایا به من و مردم عزیزم بینشی عطا کن که راه درست فکر کردن درست حرف زدن و درست رفتار کردن را بیاموزیم و اجرا کنیم.

 2. اینکه باید فکر بشه بحثی نیست arashk,ولی بحث اینجاس که این چیزایی که تو میگی همیشه حرفش بوده و هس و چه بهتره که آدم درصورت مشاهده حال خراب جامعه راه خودش رو گم نکنه… مسئله اینکه تو به عنوان یه فرد جامعه چه گلی زدی به سر مملکت …این هزینه های میلیاردی بازم صورت میگیره و همش برمیگرده به خوده شخص

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.