کفِ خیابان، پرده ویدئو پروژکتور آنلاین مرسدس مایباخ می‌شود

دانش و فناوری
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 6 عکس

مدل مفهومی چراغ هوشمند مرسدس مایباخ تبدیل به واقعیت شده و به عنوان پروژکتور ۲ مگاپیکسلی اطلاعات آنلاین را در کف جاده به راننده نشان می‌دهد.

به گزارش خبرآنلاین، کمپانی دایملر با اعلام این مطلب تایید کرد که چراغ هوشمند و دیجیتال جدید، روی مایباخ سری اس نصب خواهد شد.

چراغ جلوی هوشمند با کیفیت اچ دی و بالغ بر یک میلیون پیکسل، قادر به کنترل و مدیریت میزان نور در جلوی چشم راننده و کف جاده است.
مرسدس پیش‌تر در سال ۲۰۱۵ سیستم چراغ‌های ال ای دی را روی خودروی خود معرفی کرده بود اما چراغ‌دیجیتال جدید دقیق‌تر از آن است. پرتاب نور در سیستم جدید به دلیل پیکسل بالای تعبیه شده قابلیت اینکه نور کجا قرار گیرد را دارد. در هر چراغ سنسورهایی تعبیه شده که سطح روشنایی را کنترل می‌کند تا تماشاچیان یا رانندگان به نور خیره نشده تا حادثه‌ غیر مترقبه‌ای پیش نیاید.

چراغ‌های جلو قادر به نمایش اطلاعات جاده‌ای هستند. پهنای جاده و یا نزدیک شدن به محل تعمیر بخشی از جاده در صورتی نشان داده می‌شود که شما آنلاین به وب سایت پیمانکار راه وصل شده باشید. اتصال به وب سایت آب و هوا، نوع بارش را جلوی چشم شما روی پروژکتور تعبیه شده در چراغ نمایش می‌دهد و یا اگر در حال نزدیک شدن به ماشین جلویی هستید، سیستم هشدار وضعیت را به صورت سمبلیک نشان می‌دهد.

تصاویر زیر به خوبی نمایانگر این موضوع است و قرار است از همین فصل، یه صورت محدود در مدل‌های جدید مایباخ از آن استفاده شود.

بازدید اپلیکیشن 144 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید