چه کسی صاحب اصلی پیام‌ رسان سروش است؟

دانش و فناوری

نرم‌افزار «سروش» در بهمن ۱۳۹۴ نسخه آزمایشی خود را به بازار عرضه کرد و تا بهمن ۱۳۹۵ نزدیک به ۷۰۰ هزار کاربر داشت.

این نرم‌افزار تحت حمایت سازمان صدا‌وسیمای ایران گسترش یافت. بخش عمده‌ای از سهام این شرکت متعلق به صدا‌وسیماست. «سروش» توسط شرکت «توسعه فناوری رسانه سروش» پشتیبانی می‌شود که مدیرعامل این شرکت شخصی به نام محمدرضا علی‌عسگری است. پیش از این «شرق» در گزارشی درباره نسبت «محمدرضا علی‌عسگری» سروش و «عبدالعلی علی‌عسگری» رئیس صدا‌وسیما از «خروشاد» مدیرعامل سروش رسانه سؤال کرده بود که او در پاسخ گفت «برای اطلاع از اینکه آقای علی‌عسگری چه نسبتی با رئیس سازمان صداوسیما دارد، باید از هیئت مدیره سؤال شود».
مدیریت پیام‌رسان سروش نیز بر عهده سیدمیثم سیدصالحی است. سیدصالحی مدیرعامل شرکت داده‌پردازی «فن‌آوا» بوده؛ شرکتی که خدمات اینترنت پرسرعت ارائه می‌کرده است.
در بند ۲ قوانین محتوای ردوبدل‌شده در سروش نیز آمده‌ است: «کاربران مجاز به انتشار محتوای خلاف واقع، غیراخلاقی و غیرقانونی نیستند و عواقب آن برعهده خود کاربر خواهد بود».
در روزهای اخیر صداوسیما در بخش‌های خبری خود سعی دارد مخاطبان را برای استفاده از این پیام‌رسان متقاعد و در گزارش‌های خبری بر امنیت آن تأکید کند.

منبع: روزنامه شرق

بازدید اپلیکیشن 340 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. فقط صدا و سیما نیست که برای سروش تبلیغ میکنه. شخص فیروزآبادی و شمار زیادی از چهره های اصولگرا و تندرو به صورت علنی و آشکار مردم را به ترک تلگرام و پیوستن به سروش تشویق می کردند. معلومه که پول و پله ای در این کار برای بعضیها هست.

پاسخ دهید