واکنش رسانه های خارجی به حکم اعدام بابک زنجانی

اقتصادی

حکم اعدام بابک زنجانی در میان رسانه های خارجی بازتاب زیادی داشته است، اما معروفترین این رسانه ها در این رابطه چه گفتند ؟
پس از اینکه سخنگوی قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای از ” محکوم شدن بابک زنجانی به اعدام” خبر داد، این خبر به سرعت در رسانه های خارجی مانند سی ان ان، گاردین و… پخش شد و این واکنش هر کدام از آن ها نسبت به این خبر بود:

سی ان ان؛ میلیارد ایرانی به اعدام محکوم شد

میلیاردر ایرانی بابک زنجانی به علت فساد اقتصادی به اعدام محکوم شد. مسئولان ایرانی گفتند که یکی از اتهاماتی زنجانی “مفسد فی الارض” است که این اتهام به اعدام منجر می شود.

آسوشیتدپرس؛ ایران سرمایه دار بسیار مهم خود را به اعدام محکوم کرد

سخنگوی قوه قضاییه ایران گفت که دادگاه پس از ۵ ماه محاکمه سرمایه دار شناخته شده ایرانی را به اعدام محکوم کرد. زنجانی یکی از ثروتمندترین تاجران ایرانی است که ارزش ثروت او ۱۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

در سال ۲۰۱۴ در ایران تاجری به اسم مه‌آفرید امیر خسروی هم اعدام شده بود.

یورونیوز و گاردین؛ میلیاردر ایرانی بابک زنجانی به علت فساد مالی به اعدام محکوم شد

دادگاهی در ایران بابک زنجانی و دو نفر از همکاران او را به علت اختلاس به اعدام محکوم کرد. متهمان می توانند به این حکم اعتراض کنند.

مترو؛ میلیاردر ایرانی به علت کلاهبرداری دو میلیارد دلاری به اعدام محکوم شد

یک میلیارد ایرانی گفته می شود ثروتی با ارزش ۹٫۵ میلیارد پوند دارد به علت کلاهبرداری ۲ میلیارد دلاری به اعدام محکوم شد. زنجانی به علت فساد به اعدام محکوم شده است.

بازدید اپلیکیشن 4,349 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. ?? خبر صدور حکم “اعدام” برای بابک زنجانی

    از موارد اصلی مخالفت شدید با اعدام ایشان , اینکه، با این کار،کلیه افرادی که نقش اصلی و در عین حال،نقش پشت پرده داشتند و کارگردان این فیلم بودند،مصونیت پیدا میکنند،بابک زنجانی،نقش یک مهره معمولی در یک سیستم فاسد را داشته و نه بیش از آن.
    در یک سیستم و مدیریت سالم، میتوانستیم از افراد با استعدادی چون بابک زنجانی در جهت توسعه،رشد و آبادانی کشورمان بهره مند شویم.با اعدام بابک زنجانی، سرپوش فولادین بر اطلاعات ذیقیمت این پرونده ملی گذاشته میشود.اطلاعاتی که، مطلع شدن از آنها،حق همه مردم ایران است.تجربیات قبلی نیز نشان داده است که با اعدام یک فرد در یک پرونده هزاران میلیاردی، امکان پیگیری سرنوشت اموال،اطلاعات پرونده و ریشه یابی مدیریت مخفی فساد،از بین رفته است.

  2. همه سر کارند این اعدام نمیشود . اصلا اگر راست میگویند او را ازاد کنند تمام اموالش را بگیرند و با یک دست کت و شلوار و مقدار اندکی پول تو جیبی و یک باب منزل اجاره ای و یک کار اداری یا کارگری مثل اکثر مردم ، به او بدهند، مطمئن باشید خودش ، خودش را اعدام میکند.چه پوست کلفتیم ما؟؟!!!

  3. بابک زنجانی اول ی سرباز بود رئیس جمهور روحانی حرف خوبی زد اعدام کردن این آقا برا ما فایده ای نداره باید کسی و اعدام کرد ک این سرباز و وادار ب این کار کردن این ی سرباز بانک بود فقط…شماها چقد ساده این…دزد یکی مثل خود اژه ای…عوضیه…همون کمکش کرده تا پول تو جیب منو شمارو ورداره و بخوره…بابک زنجانی فقطططططططططط یک بهانه است…تمامممممم….

پاسخ دهید