واتیکان برای کشیش‌ها دوره جن‌گیری می‌گذارد

دیدنی‌ها

واتیکان قصد برگزاری یک دوره فشرده یک هفته ای را برای کشیش های کاتولیک با عنوان «هنر جن گیری و تعقل درباره شیطان پرستی» دارد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری ‘TPI’ ایتالیا، این دوره آموزشی فشرده در ماه آوریل (فروردین) آینده در دانشگاه ‘رجینا اپوستولوروم’ در شهر رم برگزار می شود. هدف از این دوره آموزشی، ایجاد شمار کافی از کشیش هایی است که بتوانند با این پدیده مقابله کنند. عمل جنگیری به کشیش هایی واگذار می شود که دارای تعادل روانی و روحی باشند.

واتیکان مقر کلیسای کاتولیک می گوید که برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون پدیده جن زدگی در ایتالیا، تصمیم به تشکیل و راه اندازی این دوره کرده است.

گفته می شود که موارد جن زدگی در ایتالیا در سال های اخیر سه برابر شده است و واتیکان سالانه ۵۰۰ هزار درخواست برای موارد جن گیری دریافت می کند. جن گیری یک عمل به رسمیت شناخته شده در قوانین کلیسای کاتولیک است و تنها می تواند با داشتن یک مجوز که از سوی اسقف و فقط در داخل کلیسا اعطا شود، صورت بگیرد.

انجمن بین المللی جن گیران تاسیس سال ۱۹۹۰ میلادی که توسط واتیکان به رسمیت شناخت شده است، به بیش از ۲۰۰ عضو در سراسر جهان مجوز جن گیری داده است.

جالب اینکه علاقه به این مراسم پس از اکران فیلم ‘جن گیر’ در سال ۱۹۷۳ به کارگردانی ‘ویلیام فریدکین’ دوباره پدیدار شد. پس از این فیلم درخواست ها برای جنگیری در شیکاگو در آمریکا بشدت افزایش پیدا کرد تا جایی که اسقف شهر مجبور به منصوب کردن جنگیرها برای پاسخ به این درخواست ها شد.

‘بنینگو پالیلا’ جن گیر و کشیش ایتالیایی در رادیو واتیکان اظهار داشت که هدف از تشکیل این دوره فشرده آموزشی، تامل غنی و متنوع در باره موضوعی است که برخی اوقات، ناگفته و بحث برانگیز است.

وی با تاکید بر اینکه سالانه حدود نیم میلیون مورد درخواست جنگیری در ایتالیا وجود دارد گفت: در این همایش یک هفته ای در باره موضوعات داغ، از فرقه های مرتبط با شیطان پرستی تا تاریخ رهایی آنها و جن زدگی بحث می شود .همچنین توجه خاصی به تعریف میان موارد جن زدگی شیطانی و موارد مرتبط با بیماری های روانی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این پدیده در حال رشد است، بر لزوم آمادگی کشیش ها در تشخیص دقیق این مساله و مقابله با آن تاکید کرد و افزود: یک جن گیر خود آموز ممکن است اشتباه کند. ما کشیش ها اغلب نمی دانیم چگونه با این موارد مقابله کنیم اما در این دوره اموزشی در این باره صحبت خواهیم کرد.

ژان پل دوم پاپ اسبق نیز بر اهمیت این نوع مراسم تاکید داشت.

بازدید اپلیکیشن 127 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.