همه چیز درباره تغییرات بزرگ در آپدیت جدید تلگرام

دانش و فناوری

تلگرام بار دیگر ویژگی‌های جدید را به سرویس خود آورده است. این ویژگی‌ها این‌بار در سه دسته خلاصه می‌شوند:

**** ۱. پیام‌های ویدئویی و تلسکوپ

حالا می‌توانید با لمس کوتاه دکمه میکروفون آن را به شکل دوربین تغییر دهید. سپس می‌توانید با نگه داشتن دکمه دوربین یک پیام ویدئویی کوتاه ضبط کنید. پیام‌های ویدئویی سریع هستند چرا که تلگرام از همان موقع که شروع به ضبط می‌کنید ویدئوها را پردازش و فشرده می‌کند. اگر نگه‌داشتن برایتان سخت است می‌توانید با کشیدن آن به بالا به صورت هندزفری ضبط کنید. این پیام‌ها به صورت خودکار دانلود و پخش می‌شوند هر چند که می‌توانید پخش خودکار را در تنظیمات غیرفعال کنید.

گفتنی است وقتی در حال تماشای ویدئوهای دوستانتان هستید می‌توانید آزادانه پیام‌های متنی قبلی را بخوانید چرا که پیام‌های ویدئویی به‌صورت شناور روی صفحه باقی خواهند ماند.

تلگرام برای کانال‌های پرطرفدار همچنین قابلیت تلسکوپ را راه‌اندازی کرده است. با این قابلیت پیام‌های ویدئویی شما تا سقف یک دقیقه فراتر از اکوسیستم تلگرام و در پلتفرم Telesco.pe نیز ذحیره می‌شوند و حتی اگر مخاطبانتان از تلگرام استفاده نکنند می‌توانند با مراجعه به آدرس telesco.pe/channel که channel نام کانال شماست پیام‌ها را تماشا کنند.

**** ۲٫ پرداخت‌ها برای روبات‌ها

تلگرام حالا امکان پرداخت موبایلی از طریق روبات‌ها را نیز فراهم کرده تا بتوانید خریدهای خود را از روبات‌ها و بدون نیاز به مراجعه به درگاه‌های مختلف بانکی انجام دهید. به طور مثال می‌توانید از روباتی سفارش غذا بدهید و یا یک ساعت مچی بخرید. پرداخت‌های با اثر انگشت شما تأیید هویت خواهند شد و البته انتظار نداریم در ایران بتوانید از این قابلیت استفاده کنید.

**** ۳٫ بهبود نمایش سریع Instant View

قابلیت جدید Instant View حالا همگانی شده و بدون این‌که نیاز باشد صاحبان وب‌سایت‌ها تغییر خاصی را در متون خود ایجاد کنند این ویژگی فعال است. مزیت Instant View نسبت به مراجعه به لینک‌ها این است که صفحات شامل متن، تصاویر و ویدئو از قبل پردازش و بارگذاری شده و مخاطب تنها با لمس دکمه Instant View بلافاصله می‌تواند به محتوای بهینه شده برای موبایل دسترسی پیدا کند.

بازدید اپلیکیشن 165 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.