موضع تکراری وزارت خارجه آمریکا درباره برجام

سیاسی

«هدر نوئرت» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه خود (به وقت محلی) با تکرار اظهارات پیشین مقام‌های آمریکایی مدعی شد که ایران به روح برجام پایبند نیست.

به گزارش ایرنا و به نقل از سایت اطلاع رسانی وزارت امور خارجه آمریکا، وی گفت: ما از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتظار داریم که به نظارت خود و راستی‌آزمایی تمامی تعهدات هسته‌ای ایران ادامه داده و اطمینان یابد که آن‌ها به مفاد توافق پایبند هستند.

نوئرت در ادامه اظهارات ادعایی خود افزود: ما متوجه تداوم فعالیت‌های ایران هستیم و معتقدیم که تهران به روح توافق پایبند نیست؛ چرا که در برجام از صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی گفته شده است و فکر نمی‌کنیم که ایران به این مسئله پایبند بوده باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص توافق هسته‌ای گفت: ما همچنان در حال بازنگری سیاست خود در قبال تهران هستیم. ما ایران را همچنان به خاطر فعالیت‌های بدخواهانه‌اش مسئول می‌دانیم.

نوئرت مدعی شد: همه از فعالیت‌های شرورانه ایران در بسیاری از نقاط جهان مطلع هستیم. تغییری در رفتار ثبات زدای ایران ایجاد نشده است و همچنان به مقابله با آن خواهیم پرداخت.

دولت ترامپ تاکنون دو بار پایبندی تهران به توافق هسته‌ای را مورد تایید قرار داده است؛ اما مقام‌های آمریکایی مکرر مدعی عدم پایبندی تهران به «روح برجام» می‌شوند.

بازدید اپلیکیشن 59 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.