مدیر اطلاعات ملی آمریکا رای اعتماد گرفت

جهان

مجلس سنای آمریکا با ۸۸ رأی موافق و ۱۱ رأی مخالف صلاحیت «دن کوتس» برای تصدی سمت مدیر اطلاعات ملی این کشور را تأیید کرد.

به گزارش فارس، «مدیر اطلاعات ملی» یکی از مقام‌های دولت آمریکا است که زیر نظر رئیس‌جمهور این کشور کار می‌کند و به عنوان رئیس جامعه اطلاعاتی آمریکا که ۱۶ عضو دارد کار می‌کند.

کوتس مدتی سفیر آمریکا در آلمان بوده و همچنین به عنوان عضو کمیته اطلاعاتی سنا فعالیت کرده است. وی در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا پایان ۲۰۱۶ سناتور ایالت ایندیانا بود.

مسکو در سال ۲۰۱۴ در واکنش به تحریم‌های آمریکا، ورود شماری از مقامات آمریکایی از جمله وی را که در آن زمان عضو کمیته اطلاعاتی سنا بود، به روسیه ممنوع اعلام کرد. کوتس در واکنش به این اقدام گفت که افتخار می‌کند که نامش در فهرست سیاه قرار گرفته است.

وی با این حال از همکاری واشنگتن مسکو در سوریه در زمینه مقابله با گروه تروریستی داعش حمایت کرد.

این سیاستمدار آمریکایی در فاصله سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ سفیر این کشور در آلمان بود. وی در سال ۲۰۱۱، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان را به دلیل رای ممتنع این کشور در زمینه اقدام نظامی در لیبی به منزوی شدن تهدید کرد.

کوتس همچنین مانند دیگر سناتورهای جمهوری‌خواه از مخالفان توافق هسته‌ای با ایران بوده و پس از حصول این توافق گفت عدم توافق با تهران بهتر از توافق کنونی بود.

وی با این حال یکی از هفت سناتور جمهوری‌خواهی بود که از امضای نامه جمهوری‌خواهان به ایران خودداری کردند.

در آن نامه که به رهبری «تام کاتن» نوشته شد و به شدت از سوی دموکرات‌ها مورد انتقاد قرار گرفت، برجام توافقی یکجانبه از سوی «باراک اوباما» خوانده و به تهران هشدار داده شد که دولت بعد می‌تواند به سادگی این توافق را لغو کند.

بازدید اپلیکیشن 18 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.