مجوز خروج خودروهای منطقه آزاد از کیش صادر شد

اقتصادی

خروج خودرو از جزیره کیش از روز دوشنبه به سرزمین اصلی به صورت موقت و تا اطلاع بعدی آزاد اعلام شد.

جمعی از ساکنان جزیره کیش هفته گذشته طی نامه ای از مسئولان گمرک بندر جزیره کیش خواسته بودند تا قانون ممنوعیت خروج خودرو از کیش لغو شود.

بر اساس بخشنامه مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران مورخ ۲۶ آبان‌ماه سال ۹۵ از گمرک های مناطق آزاد خواسته شده تا علاوه بر لغو دستورالعمل های قبلی در خصوص تردد خودروهای مناطق آزاد، از قبول هرگونه درخواست برای ورود موقت خودروهای مزبور به سرزمین اصلی خودداری کنند.

محمد علی بهپوری معاون مرکز واردات گمرک جمهوری اسلامی نیز پنجشنبه هفته گذشته در حاشیه ‘نشست منطقه ای پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا توسط شناورهای حامل کالا’ اعلام کرده بود که هیچ خودرویی از مناطق آزاد با پروانه گمرک ورود موقت ،به سرزمین اصلی وارد نمی شود مگر اینکه در سطوح عالی تصمیمی اتخاذ شود.

قرار بود موضوع مطرح شده از سوی کیشوندان، از طرف مسئولان سازمان منطقه ازاد کیش با مسئولان گمرک جمهوری اسلامی مورد بررسی قرار گیرد .

مهدی اقبالی مقدم مدیرکل گمرک جزیره کیش در گفت وگو در این زمینه گفت: پس از بررسی موضوع در نشست هایی با حضور مسئولان حوزه مربوطه، مجوز خروج خودرو به صورت موقت به سرزمین اصلی از امروز صادر شد و تا اطلاع بعدی آزاد اعلام شده است .

منبع: صبحانه آنلاین

بازدید اپلیکیشن 170 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.